25 tys. zł bezzwrotnej dotacji dla firmy na pomoc prawną. Nabór wniosków rusza niebawem

Nawet 25 tys. zł bezzwrotnego wsparcia na usługi prawne mogą pozyskać właściciele start-upów. Wszystko za sprawą programu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, który rusza niebawem.

Fot. Shutterstock/ muchomoros

Od 22 lipca Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpocznie przyjmowanie wniosków od właścicieli młodych, technologicznych firm szukających pomocy prawnej. To kolejna edycja inicjatywy „Wsparcie prawne dla start-upów”.

Dotacje na pomoc prawną dla młodych firm

Projekt skierowany jest do firm, które prowadzą działalność nie dłużej niż 5 lat i jednocześnie generują obroty nie dłużej niż 3 lata. Inicjatywa przeznaczona jest dla młodych firm, które szukają wsparcia prawnego w rozmowach z inwestorami lub w czasie samego prowadzenia procesu inwestycyjnego. Bezzwrotne wsparcie można pozyskać na pokrycie kosztów usług doradczych, prawnych dotyczących realizacji wejścia kapitałowego do start-upu, analizy due-dilligence, prześwietlenia umowy inwestycyjnej, początku i kontynuacji przebiegu procesu inwestycyjnego.

 


Pomoc prawną dla młodych firm zainteresowanych wzięciem udziału w programie będą świadczyć wyłonione w specjalnym postępowaniu kancelarie prawne. Podmioty świadczące usługi prawne doradzać będą we wszystkich elementach związanych ze skomplikowanymi procesami pozyskiwania inwestora do start-upu. Ich lista dostępna jest na stronie parp.gov.pl.

Sprawdź! Jakie oferty kredytów i pożyczek dostępne są dla Twojej firmy

Pojedyncza firma na pokrycie wydatków na usługi prawne może otrzymać 25 tys. zł jednorazowej dotacji. Środki nie podlegają zwrotowi i do ich pozyskania nie jest wymagany wkład własny. W trwającej właśnie edycji pula środków przygotowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wynosi 1,1 mln zł.

Na co można przeznaczyć dotację?
– pomoc prawną w trakcie rozmów z funduszem Venture Capital czy Business Angel

– doradztwo przy przeprowadzaniu procesu wejścia kapitałowego do młodej firm

– wsparcie prawne w czasie procesu zamówień

– doradztwo prawne w zakresie prowadzonego biznesu

Wsparcie prawne w pigułce:

Dla kogo: firmy działające na rynku nie dłużej niż 5 lat

Jaka kwota: 25 tys. zł bezzwrotnego wsparcia

Kto świadczy usługi prawne: wyłonione kancelarie prawne

Organizator: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Start przyjmowania wniosków: 22 lipca

Komentarze

Avatar

Machnio

10 lipca 2020 Odpowiedz

Czy osoby zadłużone i te które chcą złożyć dopiero firmę, czy moga skorzystać? #

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*