25 tys. zł dotacji dla prowadzących działalność na wyposażenie miejsca pracy

Nawet 25 tys. zł bezzwrotnego wsparcia na refundację kosztów wyposażenie lub doposażenia miejsca pracy mogą pozyskać osoby prowadzące działalność gospodarczą. Powiatowe urzędy pracy wznowiły naboru w związku z odblokowaniem środków z Funduszu Pracy na aktywizację osób bezrobotnych.

Wiosenny czas lockdownu spowodował, że wszystkie środki skierowano na działania mające pomóc osobom prowadzącym własny biznes i ochronić miejsca pracy. Wraz z wygasaniem kolejnych programów instytucje wracają do swoich pierwotnych inicjatyw. Jedną z nich jest program refundacji kosztów stworzenia miejsca pracy dla osoby bezrobotnej realizowany przez Powiatowe Urzędy Pracy.

Pieniądze na wyposażenie miejsca pracy

W ramach inicjatywy finansowanej ze środków Funduszu Pracy przyznawanych przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej osoba prowadząca działalność gospodarczą może uzyskać wsparcie na wyposażenie lub doposażenie miejsca pracy dla bezrobotnego. Na doposażone i refundowane przez Urząd Pracy miejsce pracy kierowane są osoby bezrobotne zarejestrowane w danej powiatowej placówce. W całej Polsce urzędy prowadzą nabory wniosków od przedsiębiorców zainteresowanych taką formą pozyskania środków o wyposażenie miejsca pracy.

Jedną z takich placówek jest Urząd Pracy w Opolu, który od wczoraj przyjmuje wypełnione formularze wnioskujące o refundację kosztów. – Uprzejmie informujemy, że w związku z uwolnieniem się środków Funduszu Pracy przeznaczonych w roku 2020 na aktywizację bezrobotnych, w okresie od 21 do 22 października 2020 r. odbędzie się nabór „Wniosków o refundację ze środków Funduszu Pracy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy” – czytamy w ogłoszeniu na stronie opolskiego Urzędu Pracy. Maksymalna kwota dotacji, którą może otrzymać właściciel firmy wynosi 25 tys. zł. Opolska placówka informuje, że w obecnym naborze zamierza przyznać 6 dotacji.

Urząd Pracy informuje, że na utworzone ze wsparciem PUP miejsca pracy kierowane będą osoby pozostające bez pracy i zarejestrowane w opolskiej placówce. W przypadku wnioskowania o wsparcie nie ma ograniczeń i przedziałów wiekowych osób bezrobotnych. Można się ubiegać o refundację wyposażenia miejsca pracy dla bezrobotnego w wieku od 18 do 64 lat. – Złożone wnioski podlegają ocenie Komisji, która przy ocenie w szczególności będzie uwzględniać między innymi dotychczasową współpracę pracodawcy z tut. urzędem, wysokość proponowanego wynagrodzenia, zasadność zakupów na nowotworzone stanowisko pracy, miejsce wykonywania pracy, wymagania wnioskodawcy w stosunku do kandydatów do zatrudnienia.

Nabór wniosków rozpoczął się wczoraj i zakończy się dziś więc to ostatnia chwila na wzięcie udziału w programie opolskiego Urzędu Pracy. Przedsiębiorcy działający w innych regionach Polski informacji o programach refundacji wyposażenia lub doposażenia miejsc pracy muszą szukać w lokalnych Powiatowych Urzędach Pracy.

Dotacje na założenie działalności gospodarczej

Program refundacji tworzenia miejsc pracy dla bezrobotnych to jedna z kilku inicjatyw skierowanych do osób zarejestrowanych w urzędach pracy. W tym roku z powodu pandemii nabory wniosków o dotacje na zakładanie firm wstrzymano na wiosnę, ale obecnie program trwa i bezrobotni wnioskują o pieniądze na swój pierwszy biznes. Maksymalna kwota, o jaką może wnioskować osoba bezrobotna zarejestrowana w urzędzie pracy wynosi 31 tys. zł Jak informowaliśmy kilka dni temu w tym roku z tej formy wsparcia skorzystało 15 274 bezrobotnych, którzy przeszli na samozatrudnienie. W sumie na ich konta trafiło 322 mln zł, za które rozkręcą swoje pierwsze biznesy. Przyjmowaniem i weryfikacją wniosków podobnie jak w przypadku refundacji wyposażenia miejsca pracy zajmują się Powiatowe Urzędy Pracy. Program finansowany jest także z Funduszu Pracy. Przeczytaj także:

Sprawdź także,  jakie oferty kredytów firmowych przygotowały banki.

Komentarze

Avatar

Pup

22 października 2020 Odpowiedz

Coś mi się wydaje że nie do końca tak jest. W PUP w Łodzi środki na otwarcie DG skończyły się podobno po 36 dniach. Nabór skończył się w marcu i od tego czasu cicho sza. Nawet pieniądze poszły na osoby kościelne z PUP czego nie rozumiem a na otwarcie DG brak.

Avatar

Piotr Sadowski

22 października 2020 Odpowiedz

Dadzą kolejnym patalahcom co po roku zwiną interes sam znam kilku takich co chcieli być biznesmenem Kto to przydziela powinien za to odpowiadać to może by wówczas były trafne decyzje

Avatar

Pograzany

24 października 2020 Odpowiedz

Jaja sobie k…. robicie? 6 dotacji. Cmoknijcie mnie w p…

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*