Ranking kont firmowych

25 tys. zł dotacji dla prowadzących działalność na wyposażenie miejsca pracy

Nawet 25 tys. zł bezzwrotnego wsparcia na refundację kosztów wyposażenie lub doposażenia miejsca pracy mogą pozyskać osoby prowadzące działalność gospodarczą. Powiatowe urzędy pracy wznowiły naboru w związku z odblokowaniem środków z Funduszu Pracy na aktywizację osób bezrobotnych.

Wiosenny czas lockdownu spowodował, że wszystkie środki skierowano na działania mające pomóc osobom prowadzącym własny biznes i ochronić miejsca pracy. Wraz z wygasaniem kolejnych programów instytucje wracają do swoich pierwotnych inicjatyw. Jedną z nich jest program refundacji kosztów stworzenia miejsca pracy dla osoby bezrobotnej realizowany przez Powiatowe Urzędy Pracy.

Pieniądze na wyposażenie miejsca pracy

W ramach inicjatywy finansowanej ze środków Funduszu Pracy przyznawanych przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej osoba prowadząca działalność gospodarczą może uzyskać wsparcie na wyposażenie lub doposażenie miejsca pracy dla bezrobotnego. Na doposażone i refundowane przez Urząd Pracy miejsce pracy kierowane są osoby bezrobotne zarejestrowane w danej powiatowej placówce. W całej Polsce urzędy prowadzą nabory wniosków od przedsiębiorców zainteresowanych taką formą pozyskania środków o wyposażenie miejsca pracy.

Jedną z takich placówek jest Urząd Pracy w Opolu, który od wczoraj przyjmuje wypełnione formularze wnioskujące o refundację kosztów. – Uprzejmie informujemy, że w związku z uwolnieniem się środków Funduszu Pracy przeznaczonych w roku 2020 na aktywizację bezrobotnych, w okresie od 21 do 22 października 2020 r. odbędzie się nabór „Wniosków o refundację ze środków Funduszu Pracy kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy” – czytamy w ogłoszeniu na stronie opolskiego Urzędu Pracy. Maksymalna kwota dotacji, którą może otrzymać właściciel firmy wynosi 25 tys. zł. Opolska placówka informuje, że w obecnym naborze zamierza przyznać 6 dotacji.

Urząd Pracy informuje, że na utworzone ze wsparciem PUP miejsca pracy kierowane będą osoby pozostające bez pracy i zarejestrowane w opolskiej placówce. W przypadku wnioskowania o wsparcie nie ma ograniczeń i przedziałów wiekowych osób bezrobotnych. Można się ubiegać o refundację wyposażenia miejsca pracy dla bezrobotnego w wieku od 18 do 64 lat. – Złożone wnioski podlegają ocenie Komisji, która przy ocenie w szczególności będzie uwzględniać między innymi dotychczasową współpracę pracodawcy z tut. urzędem, wysokość proponowanego wynagrodzenia, zasadność zakupów na nowotworzone stanowisko pracy, miejsce wykonywania pracy, wymagania wnioskodawcy w stosunku do kandydatów do zatrudnienia.

Nabór wniosków rozpoczął się wczoraj i zakończy się dziś więc to ostatnia chwila na wzięcie udziału w programie opolskiego Urzędu Pracy. Przedsiębiorcy działający w innych regionach Polski informacji o programach refundacji wyposażenia lub doposażenia miejsc pracy muszą szukać w lokalnych Powiatowych Urzędach Pracy.

Dotacje na założenie działalności gospodarczej

Program refundacji tworzenia miejsc pracy dla bezrobotnych to jedna z kilku inicjatyw skierowanych do osób zarejestrowanych w urzędach pracy. W tym roku z powodu pandemii nabory wniosków o dotacje na zakładanie firm wstrzymano na wiosnę, ale obecnie program trwa i bezrobotni wnioskują o pieniądze na swój pierwszy biznes. Maksymalna kwota, o jaką może wnioskować osoba bezrobotna zarejestrowana w urzędzie pracy wynosi 31 tys. zł Jak informowaliśmy kilka dni temu w tym roku z tej formy wsparcia skorzystało 15 274 bezrobotnych, którzy przeszli na samozatrudnienie. W sumie na ich konta trafiło 322 mln zł, za które rozkręcą swoje pierwsze biznesy. Przyjmowaniem i weryfikacją wniosków podobnie jak w przypadku refundacji wyposażenia miejsca pracy zajmują się Powiatowe Urzędy Pracy. Program finansowany jest także z Funduszu Pracy. Przeczytaj także:

Sprawdź także,  jakie oferty kredytów firmowych przygotowały banki.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Pograzany 24 paź 2020 (23:23)

Jaja sobie k.... robicie? 6 dotacji. Cmoknijcie mnie w p...