340 tys. zł dotacji dla firmy. Pieniądze są i wydłużono czas na złożenie wniosku

Firmy zainteresowane pozyskaniem wsparcia nawet 340 tys. zł dofinansowania na zakup usług związanych z wprowadzaniem na rynek innowacyjnego produktu mają więcej czasu na złożenie wniosku. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przedłużyła nabór wniosków do końca tego roku. Pierwotnie ostatnim dniem przyjmowania dokumentów był 30 września.

Fot. Pexels/ Pixabay

Jest jeszcze czas na wypełnienie formularza w celu uzyskania dotacji w I etapie konkursu „Bony na innowacje MŚP”. Jaka pula czeka na przedsiębiorców i kto może ubiegać się o zastrzyk gotówki?

PARP zaktualizowała harmonogram programu czego konsekwencją jest przedłużenie naborów w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Jednym z nich jest inicjatywa „Bony na innowacje w MŚP”, którego etap usługowy daje możliwość pozyskania nawet 340 tys. zł dofinansowania na prace nad innowacją produktową lub usługową wspólnie z instytucją naukową. To już dziewiąta runda naboru wniosków .

Już 87 mln zł trafiło do firm

W ramach konkursu „Bony na innowację – etap usługowy”, trwającego od 20 marca 2019 r. zakończono 7 rund naboru wniosków. Łącznie w tych rundach wpłynęło 1125 wniosków na kwotę ponad 310 mln zł – dowiedział się portal MamBiznes.pl w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Pula środków w ramach konkursu wynosi 130 mln zł (suma dla województwa mazowieckiego oraz pozostałych województw), a maksymalna wartość dofinansowania projektu to 340 000 tys. zł. Na chwilę obecną pozytywnie oceniono 325 wniosków złożonych w 6 rundach konkursowych. Łączna kwota ww. wniosków rekomendowanych do dofinansowania wynosi ponad 86,7 mln zł (dla województwa mazowieckiego i pozostałych województw).

Podzielona na dwa etapy inicjatywa daje przedsiębiorcom możliwość pozyskania środków na podjęcie współpracy z jednostką naukową, która opracuje nowy lub znacząco ulepszony wyrób, usługę, technologię lub projekt wzorniczy, a następnie jego wdrożenie.

Bony na innowacje – etap I usługowy

Cel finansowania: Sfinansowanie zakupu usług badawczo-rozwojowych od jednostek naukowych.

Pula środków:

– na wszystkie projekty w województwie mazowieckim: 30 mln zł 000 000 zł
– w pozostałych województwach: 100 mln zł

  • maksymalna wartość projektu – 400 tys zł
  • maksymalna kwota dotacji – 340 tys. zł
  • maksymalna kwota wkładu własnego – 60 tys. zł
  • dofinansowanie wynosi do 85% wartości projektu,
  • wkład własny to 15% całkowitego kosztu projektu

Kwota wsparcia:  maksymalne dofinansowanie wynosi 340 000 zł

Dla kogo program: Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa (sprawdź definicję), które:· spełniają kryteria wyboru projektów prowadzą działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru

Harmonogram II etapu bez zmian

Jednocześnie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, że terminy naborów w ramach II etapu nie uległy zmianie. W tym etapie mogą wziąć udział tylko przedsiębiorcy, którzy brali udział w etapie I w czasie jego trwania opracowały koncepcję produktu. W tym etapie maksymalna wartość zgłaszanego projektu nie może przekroczyć 800 tys. zł. Wysokość dofinansowania może stanowić maksymalnie 70 proc. tej kwoty(560 tys. zł) i zależy od wielkości przedsiębiorstwa oraz od miejsca wykonywania działalności. Łącznie w dwóch konkursach firma może uzyskać nawet 900 tys. zł dofinansowania. Termin zgłaszania projektów w drugim konkursie mija 30 grudnia 2020 roku.

II etap Bony na innowacje w MŚP

  • maksymalna wartość projektu – 800 tys zł

  • maksymalna kwota dotacji – 560 tys. zł

  • maksymalna kwota wkładu własnego – 240 tys. zł

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*