7 inspirujących pomysłów na biznes marca

Innowacyjny pomysł to klucz do osiągnięcia sukcesu w biznesie. W poszukiwaniu swojej niszy kreatywność ludzka nie zna granic. Przekonuje o tym lista 7 inspirujących pomysłów na biznes z marca.

Automat sałatkowy

Foto: Facebook.pl/ Shake Salad

Kiedy Heng Ri-Liang przeniósł się do Singapuru, zauważył że niezwykle trudne, jest znalezienie zdrowych posiłków. Dlatego postanowił stworzyć „Shake Salad”.

Shake Salad sprzedaje różne gotowe sałatki – zapakowane w hermetyczne pojemniki – z automatów, które są codziennie uzupełniane. Przykładowo można znaleźć klasyczny cezar, jarmuż itp. Można również wybierać opcje z możliwością dostosowania, dzięki czemu konsumenci mogą łatwo wybierać preferowane dodatki za pomocą ekranu dotykowego urządzenia.

Z tego względu, że produkty używane  w automacie mają bardzo krótki termin przydatności do spożycia, używa się specjalnego algorytmu do śledzenia dat.

Spodenki, które zmieniają kolor

Foto: Kickstarter

SEA’SONS to marka odzieżowa, która stworzyła pierwszą na świecie parę kolorowych szortów kąpielowych. Spodenki zostały stworzone w celu połączenia technologii zmiany koloru, gdy tylko wejdą w kontakt z wodą. Te nowe spodenki kąpielowe dla mężczyzn są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, z których każda zmienia się na nowy kolor w zależności od temperatury  wody.

Tradycyjna para jest żółta, ponieważ tkanina jest ogrzewana przez temperaturę ciała i słońce. Z kolei na pomarańczowo mogą zabarwić się gdy tkanina jest zimna, na przykład w kontakcie z wodą z jeziora, basenu lub oceanu.

Luksusowa aplikacja randkowa

Foto: YAY Foto/ moodboard

Aplikacja randkowa „LUXY” to start-up z Hongkongu. Aby zostać jej użytkownikiem należy osiągać przychód nie mniejszy niż milion dolarów rocznie. Mimo że aplikacja jest darmowa, zawiera pewne płatne usługi, takie jak możliwość wysyłania wiadomości do dowolnego użytkownika lub skorzystania z pomocy osobistego doradcy. Jednak nie można za te usługi płacić zwykłą walutą, a jedynie kryptowalutami.

Tankowanie w każdym miejscu   

Foto: Zebra-fuel.com

Czekanie w kolejce, aby napełnić bak w samochodzie jest dla większości najgorszą czynnością. To właśnie dlatego powstał start-up „Zebra”, która zapewnia Londyńczycy tankowanie w dowolnym miejscu i porze. Wystarczy pobrać aplikację i użytkownik może wybrać godzinę i wprowadzić swoją lokalizację pojazdu. Pracownicy firmy Zebra Fuel dostarczą następnie benzynę wysokiej jakości do samochodu użytkownika.

Aby jeszcze bardziej uprościć sytuację, użytkownicy nie muszą być obecni podczas ponownego napełniania zbiornika, dlatego po prostu poproszeni są o pozostawienie odkrytej pokrywy wlewu paliwa. Usługa jest obecnie ograniczona do Londynu w Anglii.

Kawiarnia prowadzona przez robota

Foto: Reuters

W zupełnie nowej kawiarni „Henn na Cafe” w Tokio konsumenci mają szansę być obsługiwani przez robota baristę, automatyczny ekspres do kawy i ekran, który daje robotowi zdolność do wyrażania ludzkich ekspresji. Poza dostarczaniem kawy konsumentom, bot może korzystać z interakcji z gośćmi, witać ich i pytać: „Witam, czy chciałbyś pysznej kawy?”

Aby złożyć zamówienie na napój, który ma być spełniony przez bota, klienci muszą kupić bilet za pośrednictwem automatu. Po wybraniu z siedmiu menu z napojami są oni w stanie przedstawić robotowi kod rabatowy QR, aby rozpocząć przygotowywanie napoju.

Piłka, która poprawia koncentrację

Foto: dudeiwantthat.com

Piłkarska piłka treningowa „Boxaball” została zaprojektowana tak, by oferować zawodnikom możliwość uczestniczenia w treningach we własnym zakresie, ilekroć jest to pożądane lub wymagane, aby zachować ich umiejętności i poprawić ich zręczność. Urządzenie jest montowane na głowie. Do opaski na elastycznej lince jest przymocowana piłka. Dzięki niej można ćwiczyć koncentrację.

Piłka treningowa „Boxaball” jest odpowiednia dla użytkowników w każdym wieku i pomoże zwiększyć reakcyjne możliwości bokserów i innych sportów.

Poznaj samochód

Foto: web.blippar.com

Spodobało Ci się auto które stoi na parkingu lub przejeżdża ulicą? Teraz wystarczy sięgnąć po aplikację „Blippar” , która pozwoli na pokazanie szczegółowych informacji na temat tego pojazdu.

Wystarczy jedno kliknięcie, aby pomóc poznać nazwę, markę i rok produkcji dowolnego samochodu wyprodukowanego w USA. Technologia wyszukiwania wizualnego porównuje zdjęcie wykonane do setek milionów zdjęć w Internecie, znajdując najlepiej dopasowane informacje w oparciu o dostarczone zdjęcie.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
Mambiznes.pl

Komentarze

Avatar

opiekunnestbank

18 maja 2018 Odpowiedz

Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank pl

Avatar

rudzik

18 maja 2018 Odpowiedz

Czy w placówce partnerskiej Nest Banku będę mógł sprzedawać produkty nie będące w ofercie banku? Proszę o udzielenie takiej informacji, to dla mnie bardzo ważne.

Avatar

opiekunnestbank

24 maja 2018 Odpowiedz

Szanowny Panie, Nest Bank wyraża zgodę na sprzedaż produktów nie będących w ofercie Banku tj. ubezpieczenia czy leasing. Więcej informacji nestbank.pl/franczyza/korzysci-wspolpracy.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*