7 pomysłów na biznes stycznia

Styczeń do okres innowacyjnych biznesów. Wśród pomysłów można wyróżnić przykładowo wyścigi dronów, maszynę do zakupu like’ów czy też ekologiczne opakowanie do jajek. Redakcja MamBiznes.pl postanowiła przeanalizować ciekawe pomysły na biznes stycznia.

Opakowanie do jajek

Nawet z opakowań do jajek można zrobić świetny biznes. Wykorzystując trend związany z ekologią pewna Indyjka postanowiła stworzyć ładne, a zarazem ekologiczne opakowanie. Ten pomysł na biznes okazał się bardzo szybko udany. W ciągu zaledwie kilku tygodni udało jej się zdobyć grono klientów.

Reklama w wynajmowanym mieszkaniu

Foto: Śląskie Kamienice

Jeden z amerykańskich start-upów postanowił wykorzystać rosnącą popularność wynajmowania mieszkań na kilka dni. Założyciele doszli do wniosku, że przestrzeń dostępną w mieszkaniu również mogą sprzedawać. Przełomowym wydarzeniem było nawiązanie współpracy z producentem materaców. Dzięki niej, goście mogli wypróbować nowe rozwiązania, a producent mógł zareklamować swój nowy produkt.

Gra o Tron

Na fali popularności serialu, ale także i filmów powstaje coraz więcej nowych ciekawych konceptów na restauracje, kawiarnie czy puby. Waszyngtoński przedsiębiorca postanowił wykorzystać rozpoznawalność „Gry o tron” i stworzył w oparciu o nią pub. Lokal przypomina mapę Westeros.

Wypożycz pojazd dostawczy

Foto: ThetaXstock

Często pojawia się problem związany z dostawą towarów lub większych produktów przykładowo do domu. Aby rozwiązać ten problem postała aplikacja, która pozwala na wynajmowaniu samochodów na zasadzie carsharingu.

Wyścigi dronów

Rozwój technologii w ostatnim czasie gwałtownie przyśpieszył. Wraz z nim pojawiły się nowe formy rozrywki. Coraz częściej chociażby pojawiają się miejsca do gier z wykorzystaniem technologii VR. Jednak nowością, stały się wyścigi dronów. Dzięki specjalnej aplikacji, gracze mogą się umawiać oraz śledzić postępy rywali.

Wymarzone buty

W Japonii sprzedawane jest obuwie, które zostało zaprojektowane przez klientów.  Składają się z dwóch części: zewnętrznej i wewnętrznej. Dzięki temu nie ma potrzeby kupowania za każdym razem całego obuwia. Wystarczy tylko zamówić zewnętrzną część, ab y całkowicie zmienić wygląd swoich butów.

Maszyna do zakupu like’ów

W Moskwie powstała maszyna venfingowa do zakupu like’ów na mediach społecznościowych. Dzięki temu, za odpowiednią opłatą można zwiększyć zainteresowanie swoim profilem. Przykładowo 100 like’ów na Instagramie można kupić już za 0,89 $.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

lol

31 stycznia 2018 Odpowiedz

Automat do lajków przebił wszystko.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*