Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

8 pomysłów na aplikacje, które nigdy nie powinny powstać

Nie cichnie medialna wrzawa wokół polskiego start-upu, który stworzył aplikację Bimber umożliwiającą znalezienie partnera do wypicia kielicha. Okazuje się, że na świecie również nie brakuje osobliwych pomysłów na mobilne aplikacje. Niektóre z nich balansują na cienkiej linii między poważnym biznesem, a śmiesznością. Przedstawiamy 8 pomysłów na aplikacje, które nigdy nie odniosły rynkowego sukcesu. 

Foto: thetaXstock

Hodor Keyboard

Każdy kto oglądał Grę o Tron, popularny serial HBO, wie kim jest bohater o imieniu Hodor. Przez większą część swojego życia był wstanie wypowiedzieć tylko jedno słowo „Hodor”.
Twórcy aplikacji postanowili wykorzystać popularność tego imienia, stworzyli aplikację pozwalającą wpisać tylko jedno słowo w telefonie.

LookFor – Find Friends

Gdy idziesz zatłoczoną ulicą nie trudno jest się zgubić z pozostałymi znajomymi. W tym celu powstała aplikacji LookFor – Find Friends. Gdy tylko zbytnio oddalisz się od twojego znajomego, aplikacja przestaje wibrować.

iBeer

Jesteś wśród znajomych, gdzie wszyscy piją jakieś piwo, a ty zapomniałeś się w nie zaopatrzyć. Nic straconego, wystarczy uruchomić aplikację IBeer na własnym telefonie i będziesz mógł pić wirtualne piwo.

Heater

Gdy na zewnątrz panuje mróz, o niczym innym nie marzy większość ludzi jak ogrzać sobie dłonie. Obecnie jest to możliwe w każdym miejscu, jeśli posiadamy przy sobie telefon. Aplikacja przyśpiesza pracę procesora, dzięki czemu telefon się grzeje.

Virtual cigarette smoking

Było już wirtualne piwo, teraz czas na wirtualny papieros. Wychodzisz ze znajomymi na papierosa, ale nie palisz? Teraz możesz wykorzystać wirtualny papieros.

Hold The Button

Ta aplikacja, być może wkrótce zapoczątkuje nową konkurencję – kto dłużej będzie trzymał ekran swojego smartfonu. W wyznaczonym miejscu na ekranie należy umieścić swój palec. Od tego momentu uruchamia się stoper.

Blower

Właściciele iPhone dzięki tej aplikacji będą mogli zdmuchnąć swoje świeczki bez dmuchania. Twórcy aplikacji Blower zauważyli, że wygenerowanie dźwięku o odpowiedniej częstotliwości sprawia, że z głośniczka wydobywa się mały podmuch powietrza, który potrafi zdmuchiwać świeczki na torcie.

Taxi Hold’em

Aplikacja pozwala na wyświetlenie napisu „Taxi”. Według twórców, ma ona pomóc w złapaniu taksówki. Jednak, aby spełniała swoją funkcję telefon nie może być zbyt mały, w przeciwnym razie taksówkarz nie dostrzeże symbolu. Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Irek 28 lut 2018 (09:54)

a gdzie JustDrive?