Tylko do 8 stycznia można składać wniosek o niższą składkę ZUS

Już od Nowego Roku wchodzi nowa ustawa o niższych składkach na ZUS dla przedsiębiorców. Jednak, aby móc skorzystać ze zniżki trzeba się pospieszyć.  Co musi zrobić przedsiębiorca, aby zmniejszyć swoje przelewy do ZUS?

Fot. Forum/ Jerzy Dudek

Już 1 stycznia 2019 r. wejdzie w życie ustawa o niższych składkach ZUS dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność, których roczne przychody nie przekraczają 30-krotności minimalnego wynagrodzenia ( w 2019 roku 67 500 zł). Jednak, aby móc skorzystać z tej zniżki należy się pośpieszyć, bowiem rejestracja trwa tylko do 8 stycznia 2019 roku. Jednak to jeszcze nie koniec wymogów. Jak zaznacza sam Rzecznik MŚP konieczne jest również prowadzenie działalności w roku poprzednim przez co najmniej 60 dni.

Jeśli przedsiębiorca jednak nie zdąży z rejestracją swojej firmy do 8 stycznia 2019 roku, będzie musiał poczekać aż rok. – Kto nie zrobi tego do 8 stycznia, będzie mógł płacić składki na ubezpieczenie społeczne w kwocie proporcjonalnej do dochodów, czyli tzw. mały ZUS, dopiero za rok – poinformował Adam Abramowicz.


Przeczytaj także na MamBiznes.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*