9 pomysłów na biznes, których nie można przegapić

Kolejny miesiąc przyniosł na świecie nowe pomysły na biznes. Na rynku pojawiły się takie idee jak internetowe centrum handlowe, Beer Wall czy też serwis oferujący rezerwację kolejki. Oto subiektywny przegląd 9 ciekawych pomysłów na biznes ostatnich dni. 

Wirtualny stylista mody

Internetowa sieć sklepów odzieżowych Net-A-Porter  wdrożyła nowe udogodnienie dla klientów. Dzięki współpracy z kamerąwirtualny stylista mody oparty na elementach sztucznej inteligencji na bieżąco „uczy się” preferencji klienta i pomaga w wyborze odpowiedniej stylizacji.

Wirtualny świat w sklepie zabawek

Foto: Toys „R” Us

Sklep Toys „R” Us niedawno zaprezentował nową aplikację wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości o nazwie „Play Chaser”. Dzięki tej aplikacji, odwiedziny w sklepie nie będą już nigdy takie same. W wirtualnym świecie cały asortyment ożyje niczym w popularnym filmie „ Toy Story”.

Aplikacja, która rozwiąże spory

Ten start-up wykorzystujący technologię blockchain pozwala na zapewnienie nowoczesnego sposobu rozwiązywania sporów finansowych. Jury.online ma wiele zastosowań, w tym ochronę klienta w momencie dokonywania zapłaty, egzekwowanie zapłaty, bezpieczeństwo nad transakcjami zagranicznymi. Jedną z zalet jest system zapobiegania korupcji.

Internetowe centrum handlowe

Foto: Orchard Mile

Internetowe centrum handlowe ma połączyć zalety tradycyjnych centrów handlowych ze sklepami internetowymi. Start-up Orchard Mile pozwala tworzyć własne galerie, wybierając swoje ulubione marki, a przedstawiona oferta jest spersonalizowana. Jednak to jeszcze nie wszystko. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości, możemy poruszać się po wirtualnym sklepie nie wychodząc z domu.

Beer Wall

Możliwość samodzielnego nakładania posiłku w lokalach z jedzeniem na wagę to żadna nowość. Start-up Beer Wall poszedł krok dalej. Jak sama nazwa wskazuje, jego pomysłodawcy dali możliwość klientom samodzielnego nalewania piwa. Dzięki temu, zmniejszają się kolejki do barów, ale także każdy sam może zdecydować, jak dużo chce sobie nalać.

Dostawca kawy

Start-up Cups Coffee dostarcza pod drzwi świeżą kawę. Sposób dowożenia jest bardzo zbliżony do dostarczanych przez catering posiłków. Po podpisaniu odpowiedniej umowy, codziennie o wyznaczonej godzinie będziemy mogli otrzymać ulubioną małą czarną.

Retro powraca

Moda na produkty z lat 80 czy 90 powraca. Stare gry komputerowe czy też kreskówki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dlatego firma Nick Box postanowiła wykorzystać właśnie popularne elementy ówczesnej kultury do stworzenia niecodziennych opakowań.

Serwis oferujący rezerwację kolejki

Foto: thinkstock

Coraz dłuższe kolejki w przychodniach zdrowia, przed koncertem itd. To wszystko powoduję niepotrzebną utratę cennego czasu, a do tego nawet nie wiemy czy otrzymamy np. wejściówkę. Start-up iQueue z siedzibą w Singapurze stworzyli stronę, na której można się ustawiać w wirtualnej kolejce. Zaś w konkretnym miejscu stanie za nas przedstawiciel iQueue. Jednak usługa taka nie należy do najtańszych. Za kilka godzin rezerwacji można zapłacić nawet 80 dolarów.

Niezwykłe wiadomości

Foto: Lovebox

Przekazywanie wiadomości dziś stało się bardzo zwykłą czynnością, na którą praktycznie nie zwracamy uwagi. Zupełnie inaczej było dawniej, gdy to listy były głównym źródłem informacji.  Chcąc przywrócić znaczenie wiadomości, powstał Lovebox. Jest to mały wyświetlacz na którym pojawiają się wcześniej wysłane teksty. Produkt adresowany jest przede wszystkim do przyjaciół, rodziny, dzieci oraz par.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Kamila

20 grudnia 2017 Odpowiedz

Fajnie mieć jakiś swój pomysł na biznes, bo lepiej pracować dla siebie niż dla kogoś. Ja mam od niedawna swój salon kosmetyczny i staram się podążać za wszystkimi nowymi trendami i np. od kilku dni moje klientki mogą umawiać się do mnie online przez mwizyta.pl. Bardzo wygodne rozwiązanie i dla mnie i dla klientek 😉

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*