Zrób sobie loda sam o smaku jednorożca

Dzisiejszy Pomysł na biznes będzie wyjątkowo słodki, a dedykujemy ten odcinek zwłaszcza prawdziwym lodożercom. Sprawdzimy bowiem, jak smakuje jednorożec i niebieski migdał, dowiemy się jak prowadzi się lodowy biznes i czy w ogóle w tej branży można jeszcze stworzyć coś zupełnie nowego.

Ice Dream to miejsce, w którym każdy samodzielnie może skomponować swój wymarzony deser, łącząc różne smaki włoskich lodów z tęczowymi dodatkami. Wybierać możemy zarówno spośród smaków tradycyjnych, jak i tych bardziej egzotycznych. Są lody śmietankowe, czekoladowe, o smaku słonego karmelu czy zielonej herbaty, ale są też niebieskie migdały i…jednorożec.

– Skoncentrowaliśmy się na tym, żeby trochę mniej serio podejść do samego wydawania lodów i całej koncepcji. Mamy osiem smaków podstawowych, które można miksować na wszystkie sposoby, z dodatkami to pewnie żaden nie będzie taki sam. Staraliśmy się, żeby 1/4 to były lody standardowe, żeby klient zawsze odnalazł śmietankę, truskawkę, czekoladę. Chcieliśmy jednak, by klient odnalazł też lody dla bardziej wymagających typu zielona herbata czy słony karmel. Zależało nam też, żeby były lody śmieszne, żeby był jednorożec, lody niebieskie, różowe – tłumaczy Jakub Szeliga, współwłaściciel lodziarni Ice Dream.

Popularność lodziarni bardzo szybko rośnie, a właściciele już planują otwarcie kolejnych lokali.

– Jeżeli wszystkie nasze negocjacje handlowe skończą się pozytywnie, to jeszcze w tym roku, mimo tego, że czwarty kwartał nie kojarzy się z lodami, mogą powstać kolejne dwie, trzy lokalizacje – mówi Szeliga.

Więcej o lodowym biznesie w materiale wideo.

Zobacz także na MamBiznes.pl

Justyna Smolińska

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*