Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Absolwent studiów rolniczych rozwija portal, na którym kupisz produkty prosto od rolnika

Miłośnik rolnictwa postanowił zarabiać na pośrednictwie w handlu artykułami spożywczymi pochodzącymi prosto od rolnika. – Znamy się na chowie i hodowli zwierząt, wiemy jak uprawiać zdrowe owoce i warzywa, potrafimy zarządzać. Połączyliśmy wiedzę i umiejętności z potrzebami konsumentów – mówi Michał Kołek założyciel portalu Farm&Go.

Na zdjęciu założyciel Farm&Go Michał Kołek

Polacy coraz większą uwagę zwracają na to co jedzą. Dostrzegł to również Michał Kołek, który jest absolwentem Wydziału Rolnictwa i Biologii Szkoły Głównej Gospodarstw Wiejskiego w Warszawie oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. – Połączyliśmy wiedzę i umiejętności z potrzebami konsumentów. I tak w 2015 roku zrodził się pomysł na stworzenie platformy zakupowej produktów rolno-spożywczych FarmAndGo.pl jako miejsce w którym spotykają się 2 grupy uczestników – sprzedający i kupujący – mówi założyciel Farm&Go.

Trzy lata trwały przygotowania

Co prawda pomysł w głowie Michała Kołka pojawił się w 2015 roku to portal uruchomiony został dopiero kilka miesięcy temu. – W tym czasie budowaliśmy relacje z rolnikami, którzy będą handlować swoimi produktami na naszym portalu. Dzięki temu teraz lokalni producenci i rolnicy sami się do nas zgłaszają – mówi Michał Kołek.

Platforma powstawała w kilku etapach. – Rozpoczynaliśmy od strony, która zmieniała się kilka razy. Kolejnym etapem było stworzenie bloga, równocześnie testowaliśmy kilka różnych rozwiązań docelowych – wymienia twórca portalu Farm&Go. – Dzięki temu powstał niezwykła platforma, na której klienci mają możliwość zakupu produktów rolno-spożywczych od rolników i producentów, którzy uprawiają rośliny i hodują zwierzęta na niewielką skalę metodami tradycyjnymi, ekologicznymi czy zrównoważonymi – dodaje.

Funkcjonowanie portalu

Aby móc skorzystać z oferty lokalnego rolnika wystarczy wybrać interesujące produkty. – Po złożeniu zamówienia nasi dostawcy kompletują zamówienia klientów, które dostarczane są za pośrednictwem kuriera – dodaje twórca platformy.

Portal istnieje dopiero od kilku miesięcy. Jednak jego twórca już szykuje ambitne plany na przyszłość. Jednym z nich jest poszerzenie oferty Farm&Go o zupełnie nowe produkty. Jednak ważny jest również rozwój samego systemu. – Ciągle pracujemy nad usprawnianiem systemu oraz ułatwieniami/ funkcjonalnościami dla klientów – podkreśla Michał Kołek.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.