Aktorzy zakładają własne firmy. Jakie biznesy prowadzą Bogusław Linda, Tomasz Karolak czy Krystyna Janda?

Wielu aktorów godzi pracę w teatrze czy na planie filmowym z rozwijaniem własnego biznesu. Od prywatnego teatru przez restauracje aż po szkołę językową czy firmę budowlaną. Oto 8 znanych polskich artystów, którzy łączą aktorskie rzemiosło z prowadzeniem własnej działalności. 

Tomasz Karolak

Foto: Radoslaw NAWROCKI / FORUM

Aktor znany m.in. z serialu „Rodzinka.pl” otworzył swój własny Teatr IMKA w Warszawie. Funkcjonuje on już od 2010 roku, a współpracują z nim znane osoby, takie jak: Piotr Adamczyk, Magdalena Boczarska, Andrzej Grabowski czy też Olga Bołądź.

Cezary Żak

Foto: forumgwiazd.com.pl

Za sprawą swojej kuzynki, która jest nauczycielką języka angielskiego, aktor postanowił zainwestować w szkołę językową. Centrum Edukacji Europejczyk powstał w 2003 roku w Gliwicach. Oferta szkoły obejmuje m.in. j. angielski, j. niemiecki, j. włoski, j. rosyjski.

Sonia Bohosiewicz

Foto: Radoslaw NAWROCKI / FORUM

Aktorka została właścicielką restauracji Sushibu. Prowadzi ją już od 8 lat w Warszawie, gdzie oferuje sushi. W odniesieniu sukcesu pomógł jej fakt styczności już od dziecka z restauracyjnym biznesem. To za sprawą jej ojca, który prowadził własną knajpę przy trasie Katowice-Cieszyn.

Przeczytaj także Jakie biznesy prowadzą Piotr Żyła, Stefan Hula czy Mariusz Pudzianowski?

Piotr Adamczyk

Foto: Radoslaw NAWROCKI / FORUM

O biznesowym sukcesie może mówić również Piotr Adamczyk. W 2009 roku zajął się biznesem restauracyjnym, tworząc Stary Dom w Warszawie. Zajmuje się serwowaniem tradycyjnej kuchni polskiej.

Krystyna Janda

Foto: Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Wcieliła się w wiele roli filmowych i teatralnych. Jednak postawiła również na własny biznes. Podobnie jak Tomasz Karolak stworzyła własny teatr „Polonia” w Warszawie w 2005 roku. Pięć lat później zdecydowała o otwarciu drugiego teatru „Och-Teatr” zlokalizowanego również w Warszawie.

Marek Kondrat

Foto: Sebastian Kocon / FORUM

Marek Kondrat poza pasją aktorską, posiada również pasję związaną z winami. Wszystko zaczęło się gdy stworzył „Winarium” wraz ze swoim wspólnikiem Piotrem Pabiańskim. Jednak współpraca pomiędzy nimi nie wyszła. Dlatego aktor zdecydował się na samodzielne działanie biznesowe. Tak narodziła się marka „Kondrat Wina Wybrane” oferująca wyselekcjonowane wina. Przeczytaj także jak założyć własną winnicę?

Bogusław Linda

Foto: Voltar / FORUM

Aktor coraz rzadziej pojawia się na ekranie czy też deskach teatru. To za sprawą jego biznesów. Pierwszy z nich to Warszawska Szkoła Filmowa. Założył ją w 2004 r. wraz z reżyserem Maciejem Ślesickim. Szkoła cieszy się bardzo dużą popularnością wśród przyszłych aktorów. Jednak podobnie jak w przypadku Krystyny Jandy to nie jedyny jego biznes. W maju 2015 roku, reaktywował kino Elektronik. Jest to legendarna placówka, która ściągała widzów z całej Warszawy.

Michał Milowicz

Foto: forumgwiazd.com.pl

Aktor znany m.in. z serialu „Sąsiedzi” w 2006 roku założył firmę Milowicz Development, która specjalizuje się w budowie mieszkań. Zlokalizowane są one głównie w warszawskiej dzielnicy Ursus. Jednak aktor na tym nie poprzestał. Prowadzi również klub muzyczny i restaurację Nova Maska.

Przeczytaj także na Mambiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

 

Komentarze

Avatar

podatnik

6 marca 2018 Odpowiedz

Ciekawe, co „własności” dot. Och-Teatr” sądzą: reżyser Witold Orzechowski oraz aktor Jerzy Bończak, który publicznie stwierdził,ze Janda ukradła im pomysł – jakoś aktorzyny nie protestowały, że mają złodzieja w swoim gronie i nie prosiły KRS o surowy wyrok?

Avatar

Piotr

23 lipca 2019 Odpowiedz

A ja chciałbym wiedzieć jakie są wyniki finansowe Och-Teatru i Teatru Polonia z uwzględnieniem publicznych dotacji i po ich odjęciu.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*