Amerykański start-up stworzył robota, który ochroni budynek

Firmy ochroniarskie coraz częściej zatrudniają osoby starsze na stanowisku ochroniarza. Jednak już wkrótce może to znacząco się zmienić. To za sprawą innowacyjnego rozwiązania zza oceanu. Amerykańscy start-upowcy stworzyli robota, który będzie strzegł biur, centrów handlowych, magazynów itp.

Fot. www.knightscope.com

Innowacyjne rozwiązania coraz częściej zastępują ludzi, jednocześnie pozbawiając ich pracy. Nie inaczej może być już niedługo z zawodem ochroniarza.  To za sprawą start-upu Knightscope, który stworzył robota K5. Ma on za zadanie pilnować różne obiekty, stając się ochroniarzem, jednocześnie zastępując człowieka na tym stanowisku.

Twórcy Knightscope przekonują, że tylko kwestią czasu jest, gdy takie roboty zastąpią ludzi na części stanowisk. Są praktyczne, a przede wszystkim tańsze – poza ceną zakupu i serwisu nie trzeba im płacić żadnego wynagrodzenia. Można również wynająć robota w cenie 3 USD za godzinę.

Sam robot wyposażony jest natomiast w cztery kamery i czujniki wykrywające ciepło, dym, wilgoć, gaz, a także ruch. Po wykryciu zagrożenia natychmiast wysyła ostrzeżenie do centrum monitoringu.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*