Andrzej Duda przegrał wśród przedsiębiorców. Oto, jak głosowali właściciele firm

Jak kształtowały się preferencje w wyborach prezydenckich wśród właścicieli firm? Czy decyzje podjęte w niedzielę odbiegały od tych, które podjęli wszyscy obywatele? Oto na kogo postawili przedsiębiorcy.

Gdyby o wyniku wyborów decydowały wyłącznie osoby prowadzące własny biznes to 12 lipca nastąpiłaby zmiana lokatora Pałacu Prezydenckiego. Tak przynajmniej wynika z badania exit poll wykonanego przez pracownię IPSOS.

Z danych przedstawionych przez sondażownię wynika, że wśród osób prowadzących własny biznes zdecydowanym zwycięzcą okazał się Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskie uzyskał większość głosów właścicieli i współwłaścicieli firm – 66,9 proc. Z kolei urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę poparło 33,1 proc. przedstawicieli świata biznesu. Wśród dyrektorów, specjalistów i kierowników wyniki prezentują się bardzo podobnie. W tej grupie wyborców Trzaskowski otrzymał 68,1 proc. poparcia, a Duda 31,9 proc. W swojej kampanii Andrzej Duda podkreślał podpisane przez niego rozwiązania skierowane do osób prowadzących własny biznes. Wśród postulatów, które weszły w życie wymieniał m.in. obniżkę CIT z 19 do 9 proc., wprowadzenie 0 zł na ZUS przez pierwsze pół roku działalności, działalność nierejestrowaną do przychodów nie większych niż 50 proc. płacy minimalnej czy wprowadzenie Małego ZUS Plus zakładającego uzależnienie składek ZUS od przychodów.

Jak głosowano w pierwszej turze?

W pierwszej turze według analiz IPSOS wśród właścicieli i współwłaścicieli firm najlepszy wynik osiągnął Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył 43,3 proc. głosów. Za liderem zestawienia uplasował się urzędujący prezydent Andrzej Duda, na którego zagłosowało 25,1 proc. osób prowadzących własny biznes. Ostatnie miejsce na podium w tej kategorii wyborców przypadło Szymonowi Hołowni, który uzyskał 15,8 proc. poparcia. Dalej w zestawieniu znaleźli się Krzysztof Bosak : 9,2 proc., Robert Biedroń 2,5 proc oraz Władysław Kosiniak-Kamysz 2,2 proc.


Wczoraj wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała ostateczne wyniki wyborów prezydenckich. Rywalizację o Pałac Prezydencki wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości uzyskał 51,03 proc. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 48,97 proc. obywateli biorących udział w wyborach. Frekwencja w wyborach prezydenckich wyniosła 68,18 proc. Do urn poszło w sumie około 20,5 mln obywateli.

Komentarze

Avatar

prywaciarz

14 lipca 2020 Odpowiedz

A w realu wygrał socjalizm w wersji narodowej.

Avatar

Kad

14 lipca 2020 Odpowiedz

Przediebiorcy zjedli obfity obiad z premierem ,podany na tarczy antykryzysowej,po czym poszli głosowac przeciwko stawiającemu.Oto jest pokaz myslenia biznesowego i popierania miałkich argumentów i kandydata bez koncepcji gospodarczej,bo po co ja miec?

Avatar

remix

14 lipca 2020 Odpowiedz

Gdyby nie DUDA i PiS to byśmy zap……………….za 5zł na godzinę…………

Avatar

POLAK

14 lipca 2020 Odpowiedz

TYLKO PRZEDSIĘBIORCY POWINNI MIEĆ PRAWO GŁOSU, BO UTRZYMUJĄ CAŁY NARÓD

Avatar

Hehe

14 lipca 2020 Odpowiedz

33% na Du.e? To chyba spółki Szumowskiego

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*