Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Anna Streżyńska startuje z nowym pomysłem. Rusza ze zbiórką pieniędzy

Była minister cyfryzacji stawia coraz odważniejsze kroki we własnym start-upie. Jednak, aby zrealizować swój pomysł, musi znaleźć dodatkowe środki. Startuje z kampanią crowdfundingową.

Fot. FORUM/ Michał Dyjuk

Anna Streżyńska, czyli była minister cyfryzacji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęła kampanię crowdfundingową na platformie Beesfund. Czyli na tej samej, na której Mazurska Manufaktura Alkoholi – produkująca wódki i nalewki kraftowe – zakończyła zbiórkę w wysokości 2,54 mln zł.

Pozyskane środki, Anna Streżyńska zamierza przeznaczyć na rozwój platformy Carrotspot, która stanowi odpowiedź na problemy związane z motywacją i lojalnością pracowników. Innymi słowy, jest to sposób na stworzenie miejsca pracy zorientowanego na człowieka. Jest to o tyle istotne, gdyż na swój pomysł otrzymała 6,5 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jednak w celu sfinansowania wkładu własnego spółki i z uwagi na potrzebę sprawnej realizacji projektu, zarząd zdecydował się na pozyskanie kapitału od inwestorów w modelu crowdfundingowym. Spółka oferuje udziały w cenie 166 złotych, ze zbiórki chce uzyskać prawie 2,7 mln.

Firma Anny Streżyńskiej

Tuż po rezygnacji ze sprawowania funkcji ministra cyfryzacji, Anna Streżyńska zdecydowała się założyć własny biznes. W styczniu 2018 roku powołała do życia spółkę MC2 Innovations.

Nie będzie to jej jednak pierwsza kampania crowdfundingowa. Już w grudniu 2018 została przeprowadzona pierwsza emisja akcji, w której trakcie udało się zebrać kwotę znacznie przewyższającą pierwotne założenia. Pozyskany kapitał (blisko 1,2 mln zł) został przeznaczony na budowę i wprowadzenie na rynek innowacyjnej platformy motywacyjnej. Środki zebrane w ramach emisji pozwoliły nie tylko na zbudowanie pierwotnie zaplanowanego modułu Rewards & Recognition, ale również na wprowadzenie szeregu funkcjonalności typowego systemu kafeteryjnego, tworząc narzędzie o szerokim spektrum zastosowania.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Skrzywdzona 14 mar 2020 (16:06)

Ta pani nie zrezygnowała ze stołka ministra tylko ja zwolniono. To jest istotna różnica!!!!!
Ja bym tej pani nie zaufała nigdy. Życie mi pokazało, ze nie ma ona zasad moralnych. A jeżeli nie przestrzega takich to innych pewnie także.