Anna Streżyńska startuje z nowym pomysłem. Rusza ze zbiórką pieniędzy

Była minister cyfryzacji stawia coraz odważniejsze kroki we własnym start-upie. Jednak, aby zrealizować swój pomysł, musi znaleźć dodatkowe środki. Startuje z kampanią crowdfundingową.

Fot. FORUM/ Michał Dyjuk

Anna Streżyńska, czyli była minister cyfryzacji w rządzie Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęła kampanię crowdfundingową na platformie Beesfund. Czyli na tej samej, na której Mazurska Manufaktura Alkoholi – produkująca wódki i nalewki kraftowe – zakończyła zbiórkę w wysokości 2,54 mln zł.

Pozyskane środki, Anna Streżyńska zamierza przeznaczyć na rozwój platformy Carrotspot, która stanowi odpowiedź na problemy związane z motywacją i lojalnością pracowników. Innymi słowy, jest to sposób na stworzenie miejsca pracy zorientowanego na człowieka. Jest to o tyle istotne, gdyż na swój pomysł otrzymała 6,5 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jednak w celu sfinansowania wkładu własnego spółki i z uwagi na potrzebę sprawnej realizacji projektu, zarząd zdecydował się na pozyskanie kapitału od inwestorów w modelu crowdfundingowym. Spółka oferuje udziały w cenie 166 złotych, ze zbiórki chce uzyskać prawie 2,7 mln.

Firma Anny Streżyńskiej

Tuż po rezygnacji ze sprawowania funkcji ministra cyfryzacji, Anna Streżyńska zdecydowała się założyć własny biznes. W styczniu 2018 roku powołała do życia spółkę MC2 Innovations.

Nie będzie to jej jednak pierwsza kampania crowdfundingowa. Już w grudniu 2018 została przeprowadzona pierwsza emisja akcji, w której trakcie udało się zebrać kwotę znacznie przewyższającą pierwotne założenia. Pozyskany kapitał (blisko 1,2 mln zł) został przeznaczony na budowę i wprowadzenie na rynek innowacyjnej platformy motywacyjnej. Środki zebrane w ramach emisji pozwoliły nie tylko na zbudowanie pierwotnie zaplanowanego modułu Rewards & Recognition, ale również na wprowadzenie szeregu funkcjonalności typowego systemu kafeteryjnego, tworząc narzędzie o szerokim spektrum zastosowania.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

nemo

13 marca 2020 Odpowiedz

Kiedy ten chory kraj zaprzestanie trwonienia naszych podatków „otrzymała 6,5 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju” . Ile takich „firm” pozostaje na rynku po 2 latach ?

Avatar

Paweł

13 marca 2020 Odpowiedz

Ja mam pomysł wspaniały,
Historyczny – jak sądzę –
A kochana Ojczyzna
Niech da jedno pieniądze

Avatar

Air

13 marca 2020 Odpowiedz

Zarabianie pieniedzy okazało sie nie takie łatwe, ze aż trzeba żebrać? Nakazuję do wypowiedzi AS: „najpierw zacznijcie zarabiać, a później rozdawajcie” (500 +)

Avatar

Skrzywdzona

14 marca 2020 Odpowiedz

Ta pani nie zrezygnowała ze stołka ministra tylko ja zwolniono. To jest istotna różnica!!!!!
Ja bym tej pani nie zaufała nigdy. Życie mi pokazało, ze nie ma ona zasad moralnych. A jeżeli nie przestrzega takich to innych pewnie także.

Avatar

Litości

17 marca 2020 Odpowiedz

? Co Ty piszesz za jakieś bzdury? Dzięki tej Pani masz prosty system autoryzacji przez banki Twojego profilu zaufanego a co za tym idzie wniosek o 500+ sprawy w KRS. To ona to załatwiła.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*