Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Antykryzysowe działania rządu kojarzone są przede wszystkim z bonem turystycznym

Za najbardziej dotkliwe skutki finansowe pandemii uznajemy zwiększone wydatki, obniżanie zarobków i naruszanie własnych oszczędności. O działaniach rządu wiemy bardzo mało.

Fot Shutterstock/ alphaspirit

Jaka jest wiedza o działaniach rządu? Ponad 40 proc. respondentów wie o wprowadzeniu bonu turystycznego, jak wynika z  corocznego badania o wiedzy finansowej Polaków, przeprowadzanego już po raz czwarty, przez Dom Badawczy Maison&Partners, na zlecenie platformy Kapitalni.org.

– 40 proc. respondentów stwierdziło, że zostali dotknięci co najmniej przez jeden negatywny aspekt koronawirusa – mówi w rozmowie z MarketNews24 Agata Szczepanik, odpowiedzialna za rozwój platformy edukacyjnej Kapitalni.org.  – Najczęściej wymieniano zwiększone wydatki, obniżanie zarobków i naruszanie własnych oszczędności.

Kampania, która była prowadzona, aby uświadomić co rząd robi – dała niewielkie efekty. Aż 17 proc. respondentów nie wie o żadnych świadczeniach finansowych zapobiegających skutkom pandemii.

– Tylko nieliczni wiedzieli, że można odpisać sobie poniesione straty i złagodzić problemy związane z zaległościami podatkowymi – dodaje A.Szczepanik.

MarketNews24

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.