Aplikacja Spoko.app pozyskała 20 mln zł na rozwój

Spoko.app, fintech który działa na rynku międzynarodowych przekazów pieniężnych, pozyskało 20 mln zł finansowania od swojego inwestora strategicznego – FinTech Ventures S.A. Dzięki temu w latach 2021 – 2022 Spoko.app przyśpieszy ekspansję geograficzną, wchodząc do kolejnych krajów oraz będzie rozwijać swój produkt.

Spoko.app jest fintechem, który specjalizuje się w międzynarodowych, natychmiastowych przekazach pieniężnych, wykorzystując technologię oraz unikalny model funkcjonowania. Wyróżnia się konkurencyjnymi kursami wymiany walut oraz przejrzystym kosztem transakcji.

Rozwój rynku natychmiastowych przekazów pieniężnych online znacznie przyśpieszył w związku z pandemią COVID-19. Obecnie za pośrednictwem Spoko.app można przesyłać pieniądze z 32 do 45 krajów. Użytkownicy Spoko.app mogą to robić dzięki wygodnej aplikacji mobilnej. Zaletą rozwiązania jest przede wszystkim, fakt, że pieniądze przesłać można natychmiastowo, w preferowany sposób, dzięki udostępnianiu lokalnych metod płatności w danym kraju.

Do wielu krajów – takich jak Ukraina, Nigeria, Turcja czy Brazylia – przekazy można robić bez prowizji oraz z bardzo atrakcyjnym kursem wymiany walut. Użytkownik jeszcze przed zrobieniem transakcji widzi cały jej koszt. Dzięki finansowaniu w wysokości 20 mln zł uzyskanego od swojego głównego udziałowca, FinTech Ventures S.A., Spoko.app będzie realizować strategię wchodzenia na nowy rynki, a także rozwijać aplikację, z której korzystają użytkownicy, ich liczba na całym świecie w lutym 2021 r. przekroczyła 400 tys.

Nowe finansowanie będzie wykorzystywane na rozwój w latach 2021 – 2022. Twórcy Spoko.app skupiać będą się nie tylko na udostępnianiu rozwiązania na kolejnych rynkach, ale także na dalszym rozwijaniu aplikacji mobilnej. Dzięki pozyskiwaniu kolejnych partnerów na lokalnych rynkach Spoko.app może zaoferować swoim użytkownikom preferowane sposoby płatności, zapewnić najlepsze warunki przesyłania pieniędzy oraz to, że dotrą one do odbiorcy, nawet na drugim końcu świata od razu.

Spoko.app jest wywodzącym się z Polski fintechem, który działa globalnie. Spoko.app zmienia rynek międzynarodowych, natychmiastowych przekazów pieniężnych. Jest jedną z najszybciej rosnących firm w branży finansowej na świecie. Spoko.app chce pomagać milionom ludzi na świecie przesyłać pieniądze w prosty, wygodny i pewny sposób. Bez względu na to, z jakiego kraju użytkownicy chcą wysłać pieniądze, dzięki Spoko.app mogą to zrobić zawsze w preferowany przez siebie sposób – z wykorzystaniem lokalnych metod płatności. Spoko.app działa transparentnie, jego użytkownicy od razu znają koszty transakcji. Opłaty oraz kursy wymiany walut proponowane przez Spoko.app należą do najniższych na rynku. Spoko.app jest także zaufanym partnerem dla instytucji finansowych oraz firm telekomunikacyjnych i może dostarczać im rozwiązania wzbogacające ich podstawową ofertę.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*