Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Aplikacja stworzona przez Polaka była pobierana blisko 462,5 tys. razy dziennie w 2019 roku

Aplikacja Wish, której współtwórcą jest Piotr Szulczewski uzyskała tytuł najchętniej pobieranej aplikacji zakupowej w 2019 roku na całym świecie. Co ciekawe tytuł lidera w tej dziedzinie, firma Polaka otrzymała już drugi rok z rzędu – informuje portal thefirstnews.com.

Piotr Szulczewski, współtwórca aplikacji Wish; Fot. Materiały prasowe

Wish to aplikacja, której jednym z twórców jest Piotr Szulczewski – 39-latek pochodzący z Warszawy. W wieku 11 lat przeprowadził się z rodzicami do Kanady. Tam też na studiach w 2011 roku poznał Danny’ego Zhanga. Razem opracowali aplikację, w której można znaleźć liczne promocje oferowane przez sprzedawców, nazywając ją Wish.

Stała się ona tak popularna, że zarówno w 2018, jak i 2019 uzyskała tytuł najchętniej pobieranej aplikacji zakupowej na świecie. W ubiegłym roku była pobrana ponad 168,8 mln razy, czyli blisko 462,5 tys. razy dziennie.

Kilka lat wcześniej Amazon złożył propozycję Polakowi odkupu aplikacji Wish, lecz ten na to się nie zgodził. Jednak dziś Piotr Szulczewski – jak informuje portal thefirstnews.com – nie wyklucza, że w ciągu najbliższych lat zdecyduje się na sprzedaż firmy, która obecnie warta jest 11,2 mld dolarów. Jest to jednocześnie kolejny jednorożec stworzony przez Polaka poza granicami kraju. Tak samo było w przypadku Sebastiana Siemiątkowskiego, który stworzył w Szwecji fintecha wycenianego na 5,5 mld dolarów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Suwener 21 sty 2020 (19:27)

To jest skandal żeby z tej aplikacji nic nie szło na górników, działki Morawieckiego i kochanki szefa NBP