Apple stworzyło niszczarkę do iPhonów

Daisy to nowe dzieło firmy Apple. Ma pomóc amerykańskiej korporacji w niszczeniu iPhonów, a także do odzyskiwania cennego surowca.

Foto: materiały prasowe Apple

Nie tak dawna na portalu MamBiznes.pl opisywaliśmy automat, który kupi od Ciebie telefon. Podobną technologię, choć na większą skalę zdecydował się wykorzystać Apple. Dlatego stworzyła niszczarkę do iPhone’ów, przeznaczoną tylko do użytku wewnętrznego amerykańskiej korporacji.

Daisy niszczy i jednocześnie rozbiera stare iPhone’y na części – tak, by dało się z nich wydobyć cenne materiały, jak np. złoto. Urządzenie jest wstanie przetworzyć ponad 200 sztuk w ciągu godziny. Dodatkową zaletą jest fakt, że robot może pracować nad dziewięcioma różnymi wersjami iPhone’ów.

Daisy miała już swoją poprzedniczkę. Była nią Liama. Jednak w przeciwieństwie do nowego urządzenia, jej parametry wypadały bardzo słabo.

Apple wspiera ochronę środowiska

W zamian za przekazanie starego telefonu, Apple przekaże środki na rzecz organizacji nonprofit Conservation International, zajmującej się ochroną środowiska , na podstawie wcześniejszej wyceny. Aby sprawdzić wartość urządzenia, wystarczy wejść na specjalną stronę, gdzie będzie można zobaczyć  ile wart był stary telefon.

Daisy, a wcześniej Liama stanowią część wysiłków i polityki firmy dotyczących ochrony środowiska. Według zapowiedzi amerykańskiej korporacji, firma zamierza być zasilana w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*