Ranking kont firmowych

Arkadiusz Milik rusza z własnym biznesem

Kolejny piłkarz reprezentacji Polski otwiera swój biznes. Tym razem na własną działalność gospodarczą zdecydował się Arkadiusz Milk. Tym samym poszedł w ślady kolegów z boiska m.in. Roberta Lewandowskiego, czy też Grzegorza Krychowiaka.

Fot. Tomasz Jedrzejowski / FORUM

Sportowcy coraz częściej decydują się na rozpoczęcie własnego biznesu, nawet w trakcie trwającej ich kariery sportowej. Teraz na taki krok zdecydował się Arkadiusz Milik, reprezentant Polski i włoskiego Napoli. W Katowicach, w pobliżu katowickiego stadionu Rozwoju otworzył właśnie pierwszą swoją restaurację FOOD&BALL. – Ma być to miejsce, gdzie kibicowanie ma przyjmować inną kulturę, przy innym jedzeniu i niekoniecznie przy piwie – zaznaczają twórcy lokalu. Specjalnie do nowej restauracji ściągnięty został kucharz z Belgi, który ma połączyć smaki Azji i Europy. Kibicowanie zaś zapewnią specjalne ekrany rozmieszczone w całym lokalu.

Miejsce lokalizacji pierwszej restauracji również nie jest przypadkowe. To właśnie w Katowicach na stadionie Rozwoju Arkadiusz Milik zaczynał swoją karierę piłkarską. Jednak jak zaznacza twórca lokalu, nie będzie to jedyna lokalizacja. Już wkrótce nowy biznes Milika zagości także do Warszawy

Biznes i sport to coraz częściej nieodłączne elementy. Rekordzistą w polskiej reprezentacji pod względem ilości prowadzonych biznesów jest Robert Lewandowski. Ma on w swoim portfelu firmy działające na rynku nieruchomości, medycyny, gastronomii, mediów, ale także fundusz inwestujący w start-upy. Natomiast Grzegorz Krychowiak zajął się modą, a Sławomir Peszko sprzedaje zegarki.  Jak się okazuje biznesem zajmują się nie tylko polscy piłkarze. Andres Iniesta prowadzi własną winnicę, natomiast Cristiano Ronaldo jest właścicielem butiku pod nazwą „CR7″

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.