Ranking kont firmowych

Awaria serwisu Biznes.gov.pl. Nie działa rejestracja działalności gospodarczej

Osoby, które chcą założyć firmę lub zmienić dane dotyczące swojej działalności od kilku dni nie mogą tego zrobić za pośrednictwem rządowej platformy biznes.gov.pl. Czekamy w tej sprawie na odpowiedź Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, które jest odpowiedzialne za działanie serwisu.

Podstawowe funkcjonalności platformy nie są dostępne dla użytkowników, którzy chcą zarejestrować działalność gospodarczą lub dokonać edycji danych firmy. Po kliknięciu w poszczególne moduły internautów wita komunikat o pracach nad przywróceniem sprawności witryny.

Nie można zarejestrować działalności gospodarczej

O awarii systemu poinformował portal MamBiznes.pl jeden z użytkowników, który od kilku dni próbuje skorzystać z platformy biznes.gov.pl. Proszę o nagłośnienie, że funkcjonalności załatwiania spraw na portalu biznes.gov.pl nie działają już 3 dobę. I rzeczywiście próba skorzystania z podstawowych modułów platformy kończy się komunikatem o treści „UWAGA. Trwają prace nad przywróceniem sprawnego funkcjonowania systemu Biznes.gov.pl oraz CEIDG. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość”. Inny internauta w podobnym tonie informuje: Od minimum trzech dni nie działa portal biznes.gov.pl. Po zalogowaniu i przejściu na konto przedsiębiorcy widnieje taki komunikat: Biznes.gov.pl UWAGA Trwają prace nad przywróceniem sprawnego funkcjonowania systemu Biznes.gov.pl oraz CEIDG. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość. Skutek jest taki, że np. nie można pobrać wystawionych zaświadczeń o niezaleganiu US i tym samym uruchomić kredytu za co grożą niemałe odsetki. Wiele osób pisze o tym na profilu biznes.gov.pl na facebooku. Myślę, że pora nagłośnić temat, może to kogoś zmobilizuje – napisał do nas użytkownik.

 

 

Informacja o niedogodnościach i pracach mających przywrócić sprawność działania systemu widnieje w przypadku, gdy użytkownik klika w sekcję „Zarejestruj działalność gospodarczą”. W prosty sposób utwórz wniosek do CEIDG. Możesz go wysłać elektronicznie lub podpisać w urzędzie – brzmi hasło tej sekcji. Jednak próba rejestracji działalności kończy się komunikatem o problemach. Podobnie rzecz się ma w przypadku próby zmiany danych w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Po kliknięciu w przycisk „Zmień dane CEIDG” również pojawia się wspomniany komunikat.

Zdenerwowani użytkownicy apelują na Facebooku

Także na facebookowym profilu platformy Biznes.gov.pl widnieją komentarze użytkowników zirytowanych zaistniałą sytuacją. Oto kilka z nich:

Serwis nie działa już drugi dzień. Obraz naszego tekturowego Państwa. Zacznijcie płacić normalne stawki informatykom to nie będzie problemu z awariami. Musze pobrać zaświadczenia i niestety nie mam jak! Piotr

Wczoraj wieczorem przez chwile strona była dostępna. Dzisiaj od rana znowu leży. Jarosław

Dzień dobry. Mamy kolejny dzień – system dalej nie działa. Ile jeszcze będziecie prosić o wyrozumiałość? Aga

Czy wiadomo już kiedy system zostanie przywrócony? Kolejny dzień awarii i nie mogę pobrać zaświadczenia o niezaleganiu z US. Opóźnia to mój proces kredytowy. Jeśli awaria może potrwać dłużej, to proszę o taką informację, to złożę wniosek w formie tradycyjnej? Rafał

W odpowiedzi na wpis jednego z użytkowników opublikowano odpowiedź.

Dzień i noc pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Jeśli potrzebujesz pobrać dokument, zgłoś to wybierając temat „awaria bizgov” biznes.gov.pl/kontakt. Postaramy się pomóc! Biznes.gov.pl

Platforma biznes.gov.pl podlega pod Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii i zapytaliśmy w resorcie o przyczyny awarii oraz termin przywrócenia podstawowych funkcjonalności serwisu. Odpowiedź opublikujemy, jak tylko uzyskamy jakiekolwiek informacje w tej sprawie. Portal nadzorowany jest przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Partnerzy projektu: Instytut Logistyki i Magazynowania, Krajowa Izba Gospodarcza. Projekt jest współfinansowany z Programu Polska Cyfrowa ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i jest kontynuacją projektu pt.: „Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej” finansowanego z Programu Innowacyjna Gospodarka oraz projektu „Uproszczenie i elektronizacja procedur” finansowanego z Programu Kapitał Ludzki.

Aktualizacja: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii odpowiedziało na nasze zapytanie. Poniżej prezentujemy krótki komunikat, który przekazał nam resort.

Pracujemy nad usunięciem awarii i przywróceniem funkcjonowania serwisu Biznes.gov.pl. Dokładamy wszelkich starań, aby nastąpiło to w możliwie szybkim terminie. Równocześnie należy podkreślić, że cały czas można przeprowadzać rejestrację firm czy też zmian danych firmy w rejestrze CEIDG za pośrednictwem portalu ceidg.gov.pl.

Biuro Komunikacji
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
test 24 cze 2021 (12:04)

Tak to jest zatrudniać "specjalistów" od IT po cenie 6k. Powinni tam mieć seniorów z górnej półki, dobrze opłacanych, a nie juniorów po studiach na KUL.