AXA Partners rekrutuje ubezpieczeniowe start-upy

AXA Partners wraz z akceleratorem Accelpoint rozpoczynają rekrutację start-upów z sektora insuretech. Uczestnicy projektu o nazwie AccelUp otrzymają wsparcie finansowe oraz mentoring ekspertów branżowych. Rekrutacja prowadzona jest na stronie www.accelpoint.pl i potrwa do 19 kwietnia br.

Fot. FORUM/ Christian Hartmann

– Przyspieszająca digitalizacja wszystkich aspektów życia konsumentów pociąga za sobą zmianę ich postaw i potrzeb. Klienci wymagają dostępu do produktów i usług w czasie rzeczywistym. Aby sprostać ich oczekiwaniom, ubezpieczyciele muszą adaptować nowe technologie w znacznie szerszym zakresie niż dotychczas. Dlatego AXA Partners konsekwentnie stawia na rozwój platform cyfrowych o charakterze B2B i B2C. Cieszymy się, że dzięki współpracy w ramach projektu AccelUp będziemy mogli podzielić się naszymi doświadczeniami oraz aktywnie kształtowa trendy w tym obszarze. Naszą uwagę koncentrujemy m.in. na zagadnieniach z zakresu dystrybucji ubezpieczeń, obiegu dokumentów, przepływów finansowych czy obsługi procesu reklamacji. Wierzymy, że wspólnie uda się na wypracować nowe rozwiązania, zapewniające klientom poczucie bezpieczeństwa i komfortu na każdym etapie ochrony ubezpieczeniowej – mówi Tomáš Mrnka, Country Manager Poland AXA Partners.

Program akceleracyjny AccelUp przeznaczony jest dla start-upów, oferujących rozwiązania gotowe do wdrożenia. Firmy zakwalifikowane do projektu otrzymają dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł oraz mentoring biznesowy w postaci 100 godzin konsultacji z ekspertami. Start-upy będą miały również możliwość ubiegania się o wsparcie międzynarodowych funduszy inwestycyjnych. Rekrutacja prowadzona jest na stronie www.accelpoint.pl i potrwa do 19 kwietnia br.

Partnerami projektu, oprócz AXA Partners, która jest patronem ścieżki insuretech, są Santander Bank Polska (ścieżka fintech) oraz Orange (ścieżka telco).

AccelUp to program typu non-equity, dzięki czemu po zakończeniu akceleracji całość udziałów pozostaje po stronie start-upu.

Projekt realizowany jest w ramach współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Akcelerator Accelpoint otrzymał wsparcie w ramach działania 2.5. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój „Programy Akceleracyjne”.

Więcej szczegółów na temat projektu oraz zasady rekrutacji znaleźć można na stronie www.accelpoint.pl

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

materiały prasowe

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*