Branża escape roomów ponownie pozwala zarobić. Najlepiej jest w Warszawie i Wrocławiu

Po katastrofie w Koszalinie sprawdziły się przepowiednie właścicieli escape roomów, iż  „negatywny rozgłos minie, a zyska cała branża„.  Jak wynika  z najnowszego badania przeprowadzonego przez Lockme, escape roomy zaczęły odnotowywać bardzo duże wzrosty ruchu.

fot. Nox Studio

Początek tego roku okazał się tragiczny dla całego sektora escape roomów. Pożar jednego z obiektów w Koszalinie spowodował, że wiele osób zaczęło omijać takie miejsca. Co więcej, podobna sytuacja pojawiła się w wielu krajach Europy. Jednak nie tylko spadek klientów okazał się bardzo dotkliwy,  ale również liczne kontrole — od nadzoru budowlanego, przez Straż Pożarną, po Sanepid. W konsekwencji tego w ciągu pół roku zamknięto 50 proc. escape roomów.

Po ponad 9 miesiącach od tragicznego wydarzenia branża zaczyna się odradzać. Przybywa nie tylko klientów, ale również pokoi. Jak zaznacza Lockme w Polsce 159 pokoi jest „w modernizacji”, co oznacza, że ich los nie jest jeszcze przesądzony. Z kolei na swoją premierę czekają 53 zupełnie nowe pokoje. Jednak gdy przyjrzyjmy się danym w skali Europy, to pozycja lidera Polski w wyniku koszalińskiej tragedii została utracona. Obecnie nad Wisłą jest ok. 540 escape room. Dla porównania w Holandii 675, w Niemczech 800, w Anglii 1500.

 

Najdrożej w Warszawie i Wrocławiu

W Warszawie mamy obecnie najwięcej escape roomów, gdzie jest ich 85. Jednak tuż za nią znajduje się stolica Dolnego Śląska z liczbą 50. Co więcej, to właśnie w tych dwóch miastach średnie ceny tego typu usług są największe, odpowiednio 164,28 zł oraz 160,37 zł.

Polski rynek stopniowo odzyskuje stabilność, a klienci wracają. Coraz więcej firm odnotowuje bardzo duże wzrosty w ruchu, poszerza swoją ofertę i otwiera nowe pokoje. Na rynek wchodzi też wiele nowych firm – również zagranicznych.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Bonio

29 września 2019 Odpowiedz

Jakiś link do badań LockMe mógłbym prosić?

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*