Branża ślubna wraca do życia. Będzie można organizować wesela do 50 osób

Na ten dzień z niecierpliwością wyczekiwało wiele par oraz cała branża ślubna. Ministerstwo Zdrowia w swojej rekomendacji wyraziło zgodę na organizację wesel o liczebności do 50 osób.

Fot. FORUM/ Daniel Dmitriew

Branża ślubna to ten sektor gospodarki, który mocno odczuł skutki przedłużającego się lockdownu. Przedstawiciele biznesu, ale także ludzie, którzy planują swoje śluby czekali na wieści dotyczące odmrożenia tej części działalności. Mowa zarówno o domach weselnych, jak i wszystkich innych firmach, które powiązane są z całym sektorem. Zespoły weselne, firmy cateringowe, cukiernie, stylistki – wszystkie te biznesy w momencie ogłoszenia lockdownu stanęły. Zielone światło do powrotu do normalności dało dziś Ministerstwo Zdrowia. Wytyczne dla nowożeńców i organizatorów przygotuje Główny Inspektor Sanitarny.

 

– Realizujemy coraz więcej testów, zawsze tam gdzie są potrzebne. W związku z tym, ze sytuacja epidemiologiczna się poprawia Ministerstwo Zdrowia zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników. Dokładne wytyczne dotyczące reżimu sanitarnego przygotuje Główny Inspektor Sanitarny-powiedział na konferencji wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Z kolei Ministerstwo Rozwoju potwierdziło, że prowadzi konsultacje ws. wytycznych dla branż, które czekają na odmrożenie, m.in. eventowej, ślubnej oraz z właścicielami parków rozrywki. Natomiast zakończono już rozmowy ws. wytycznych dotyczących funkcjonowania – po odmrożeniu – salonów piercingu i tatuażu oraz solariów. W następnym tygodniu rozpoczną się prace nad przygotowaniem wytycznych dotyczących branży transportu okołolotniczego.

To już kolejny etap odmrażania gospodarki. Wcześniej resort zdrowia dał rekomendacje do restartu dla hoteli, galerii handlowych, zakładów fryzjerskich czy salonów kosmetycznych. Wciąż na podobne decyzje czeka mi.in. branża eventowa, salony tatuażu, solaria.

Komentarze

Avatar

Kamila23

16 września 2020 Odpowiedz

I świetnie, tak naprawdę można zaprosić najbliższych i się dobrze bawić. Sama nie planuję dużego wesela, sala wynajęta, firma cateringowa Kanzeon umówiona, znajoma z zespołem będzie grać i super – tyle mi wystarczy 😉

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*