Ranking kont firmowych

David Beckham rusza z nowym pomysłem na biznes

Były piłkarz David Beckham podjął się nowego biznesowego zadania. Powołał do życia Studio 99, które będzie specjalizowało się w produkcji filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych i reklamach – poinformował portal Variety.

David Beckham, Fot. FORUM

Celebryci dosyć często decydują się na własny biznes. Nie tak dawno Robert de Niro ogłosił, że startuje z nowym biznesem w Polsce. Tym razem decyzję o założeniu własnej firmy podjął także były angielski piłkarz David Beckham. Wspólnie z Davidem Gardnerem oraz Nicolą Howson założy Studio 99. Jak informuje portal owa firma podpisała umowę z Uninterrupted, spółką medialną założoną przez LeBrona Jamesa i jego partnera biznesowego Mavericka Cartera.

Przeczytaj! Polacy sprzedają najdłuższe frytki na świecie. „Inwestycja nie przekracza 7 tys. zł”

Dzięki podpisanej umowie firmy współtworzą serial dokumentalny, który pokaże drogę — od koncepcji do uruchomienia wiosną 2020 r. – Inter Miami CF, zespołu ekspansji Major League Soccer, w którym Beckham jest współwłaścicielem.

Jakie biznesy prowadzą Ronaldo, Iniesta czy Ibrahimović?

Nowa firma będzie również produkować i zarządzać tworzeniem całej zawartości dla mediów społecznościowych Beckhama, w tym 57 milionów obserwujących na Instagramie i 52 miliony na Facebooku.

Nazwa Studio 99 jest ukłonem w stronę roku 1999 – bardzo ważnego dla Beckhama okresu. To właśnie tego roku poślubił Victorię Adams, z którą miał swoje pierwsze dziecko oraz zdobył tytuły w Premier League, FA Cup i Lidze Mistrzów UEFA z Manchesterem United.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.