Deko Eko pozyskał 1 mln zł

Deko Eko — startup działający w obszarze gospodarki cyrkularnej — pozyskało 1 mln zł finansowania od funduszu Simpact VC na realizację projektu wdrożenia platformy B2B2C na rynkach europejskich. Oprócz Simpact w 2018 r. w Deko Eko zainwestował akcelerator Startupbootcamp z Amsterdamu. Obecnie spółka prowadzi również sprzedaż udziałów dla prywatnych inwestorów oraz funduszy seedowych przez globalną platformę crowdfundingową Eureeca.com

Fot. Facebook.pl/ blog.dekoeko

Dekoeko.com to platforma upcyklingowa, która rewolucjonizuje sposób myślenia o odpadach. W jednym miejscu łączy ze sobą designerów, największe firmy i konsumentów, aby wspólnie budować gospodarkę cyrkularną.

Deko Eko polega na:

  • opracowaniu rozwiązań z zakresu “upcyklingu marki”, czyli przetwarzaniu brandowanych odpadów, które są trudne do recyklingu, a posiadają potencjał do ponownego wykorzystania. W ten sposób nie tylko umożliwiamy pozbycie się odpadów, ale przede wszystkim tworzymy wartość marki poprzez dostarczanie globalnym firmom produktów angażujących pracowników i konsumentów oraz wzmacniających przywiązanie do marki. Pomagamy również w tworzeniu gospodarki cyrkularnej wprowadzając na rynek limitowane edycje produktów upcyklingowych.
  • Umożliwianiu współpracy najlepszym projektantom i przedsiębiorstwom społecznym z całego świata z dużymi firmami i korporacjami, aby tworzyć estetyczne i funkcjonalne produkty konsumenckie wykonane w 100% ze starannie wyselekcjonowanych materiałów odpadowych.

Aktualnie na platformie znajduje się 290 sklepów projektantów i Deko Eko aktywnie pozyskuje kolejnych, dzięki temu posiada unikalny dostęp do najszerszej bazy metod przetwarzania strumieni odpadów, realizując kilkadziesiąt projektów dla największych korporacji takich jakich IKEA, McDonald’s, Coca Cola, Orange, Ergo Hestia, T-mobile, SUEZ, NN w Polsce i Holandii etc.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*