Duże podwyżki opłat dla sklepów na Allegro

Złe wieści dla handlujących na Allegro. Platforma internetowego handlu podniosła opłaty dla właścicieli sklepów z 9,9 zł do 39 zł. To oznacza podwyżkę aż o 293 proc. 

Fot. FORUM/ Jerzy Dudek

Zmiany dla sprzedawców były już zapowiadane wraz z początkiem czerwca. Nowe opłaty obowiązują przedsiębiorców już od 22 czerwca. Jednak jest też i dobra informacja, a w każdym bądź razie dla części sprzedawców. Portal zdecydował o obniżce prowizji za produkty w kategorii dermokosmetyki. Stawka została obniżona z 10 na 9 proc.

Allegro już od pewnego czasu dokonuje aktualizacji swoich cenników, regulaminów, ale również systemu działania. Już wkrótce między innymi będzie można zobaczyć nowy format ofert. Dlatego sprzedawcy muszą zaktualizować swoje ofert, gdyż do 22 sierpnia portal zamknie wszystkie te, które nie spełniają nowych standardów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Adler88

11 lipca 2018 Odpowiedz

Mimo tych podwyżek na Allegro nadal da się zarobić. Sam mam sklep internetowy ale prowadzę też sprzedaż na allegro przy pomocy zewnętrznej firmy ( e-prom.com.pl ) i mimo tych zmian ostatnich nadal widzę, że jest to opłacalna. Trzeba tylko mieć pro konsumenckie nastawienie i zainwestować w dobre zdjęcia i opisy do aukcji.

Avatar

AntyAllegro i Spolka

21 lipca 2018 Odpowiedz

Allledrogo to kwestia czasu jak upadnie.
Nadchodzi coś o wiele lepszego jak allegro

W dodatku przejmie go AMAZON
Ją zamknąłem tam.konto. w alledrogo. kupuje i sprzedaje w innym.kanale. jest o wiele lepiej niż na tym ZLODZIEJSKIM portalu

Avatar

Jan

18 lipca 2019 Odpowiedz

odradzam allegro.
Sprzedawcy mają tak wysokie prowizje, że przestają być konkurencyjni w stosunku do sklepów internetowych. Tendencja pogłębia się z roku na rok. Kwestia czasu kiedy konsument się zorientuje że jest robiony w balona.
W sklepie internetowym nie ma zjawiska podwójnej marży a apetyt alledrogo rośnie w miarę jedzenia.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*