E-rolki innowacją w transporcie?

Segway zapowiedział stworzenie elektrycznych rolek. Dzięki nim, ludzie będą mogli przemieszczać się bez zbędnego wysiłku. Mają być następcą hoverboardów i stać się równie popularnym środkiem transportu.

Fot. segway.com

Drift W1 taką będą miały nazwę nowe e-rolki. Wyprodukowane zostaną przez amerykańskiego producenta Segway’a, należącego do chińskiej firmy Ninebot. Rolki będą zakładane na buty i napędzane energią elektryczną.

Działanie e-rolek jest zbliżone do hoverboardów, a więc aby poruszać się, wystarczy nachylić się do przodu. Każde z urządzeń składa się z jednego dużego koła. Jest to jedyne miejsce styku z powierzchnią. Jednak jak zapewnia producent, użytkownicy nie będą musieli obawiać się utraty kontroli jazdy i w konsekwencji tego upadku. Za bezpieczeństwo jazdy odpowiada ponad 800 elementów, które zostały opatentowane. Drift W1 posiada już także stosowne certyfikaty bezpieczeństwa zarówno w USA, jak i Europie.

Obecnie nie są znane wszystkie szczegóły nowych e-rolek. Po raz pierwszy mają zostać zaprezentowane 30 września w trakcie targów w Berlinie. Urządzenie będzie również dostępne w Polsce. Jednak już dziś wiemy, że to nie Segway wpadł jako pierwszy na taki pomysł. Idee e-rolków zapoczątkował start-up RocketSkates, jednak nie zyskały na popularności.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*