Elon Musk zainwestował w pomysł greckich studentów

Kiedy grupa greckich studentów wymyśliła elektryczny pojazd Pyrforos, nigdy nie wyobrażali sobie, że ich futurystyczny, energooszczędny wynalazek zainteresuje amerykańskiego producenta samochodów Tesli – informuje portal phys.org.

Malutki, przypominający kapsułę samochód stworzony przez studentów inżynierii z zespołu Prometeusz  na Narodowym Uniwersytecie Technicznym w Atenach zdobył kultowy status w Grecji oraz szereg nagród na mistrzostwach Shell Eco-Marathon. Pojazd jest jaskrawoczerwony. Został zaprojektowany i zbudowany od zera przez studentów uniwersytetu. Jest to historia, którą Ateny pragną powtórzyć po burzliwej dekadzie paraliżujących problemów finansowych, które dopuściły kraj na krawędź bankructwa.

Elon Musk zainwestował w start-up ponad 750 000 euro. – Ten projekt daje wielkie nadzieje Grekom, to właśnie dlatego stał się ikoną dla całego narodu. Jest to o tyle ważne, że kraj bardzo ucierpiał po kryzysie gospodarczym, a wiele młodych osób wyjechało z kraju– możemy przeczytać na portalu phys.org.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*