Estoński start-up Taxify zmienia nazwę

Największy europejski konkurent Ubera przechodzi rebranding, który nie ogranicza się tylko do zmiany loga, ale także do zmiany nazwy. Od teraz Taxify to Bolt, co z języka angielskiego oznacza piorun – informują Wirtualne Media.

Fot. materiały prasowe

Estoński start-up Taxify istnieje od 2013 roku i wszedł już na rynki 30 krajów na całym świecie. Stworzył on aplikację do zamawiania przejazdu samochodem lub motorowerem, z której korzysta już 25 mln użytkowników. Do Polski Taxify zawitał w 2016 roku i obecnie dostępny jest w 11 miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Aglomeracji Śląskiej, Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy oraz Białymstoku.

Jednak marka znana w całej Europie zadecydowała o zmianie swojej nazwy, ale także loga. Estoński start-up od tej pory będzie nazywać się Bolt. -Biorąc pod uwagę ambicję do rozwiązywania problemów transportowych na szerszą skalę, chcemy, aby nazwa naszej marki odzwierciedlała jej przyszłość, a nie przeszłość. Nowa nazwa, Bolt, oznacza szybkość i łatwe przemieszczanie się – dokładnie takie powinno być poruszanie się po mieście, czy to samochodem, czy hulajnogą, czy podczas korzystania z transportu publicznego. Bolt oznacza w języku angielskim piorun, co podkreśla również nasze przekonanie o tym, że przyszłość transportu będzie elektryczna – wyjaśnia Markus Villig, założyciel i CEO firmy Bolt dla Wirtualnych Mediów.

Zmiana została rozciągnięta w czasie. Nowa nazwa stopniowo wprowadzana jest od dziś, zaś nowe logo zostanie zaktualizowane w ciągu najbliższych tygodni.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*