Europejski hyperloop wsparty wielomilionową inwestycją

Już nie tylko Amerykanie pracują nad swoim hyperloopem, ale także Holendrzy. To właśnie tam powstał start-up Hardt Hyperloop. Na realizację swojego pomysłu firma pozyskała 5 milionów euro od InnoEnergy. W rozwój hyperloopa angażują się także: Deutsche Bahn, ENGIE Laborelec oraz Continental.

Fot. hardt.global

Holenderski start-up Hardt Hyperloop na realizację swojego pomysłu skomunikowania miast Europy hyperloopem otrzymał 5 milionów euro inwestycji od InnoEnergy. Pozyskane fundusze mają zostać przekazane na standaryzację i regulację tej nowatorskiej technologii, mającej umożliwić transport ludzi i towarów zapomocą ponaddźwiękowych kapsuł poruszających się w próżniowych tunelach.

– Cieszymy się ze wsparcia, jakie otrzymaliśmy od InnoEnergy. Dzięki temu nadszedł nowy etap w rozwoju hyperloopa w Europie i podkreślone zostało znaczenie, a także wysoka potrzeba inwestycji w rozwój czystszej, lepszej alternatywy dla transportu długodystansowego. Wierzymy, że zachęci to również innych inwestorów do przyłączenia się do obecnej rundy inwestycyjnej – komentuje Tim Houter, CEO w Hard Hyperloop.

Technologia hyperloopa rozwijana jest również w Polsce. W ubiegłym roku, Jaworzno podpisało również list intencyjny ws. budowy pierwszego testowego odcinka.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*