FakeFriday, czyli Polak prześwietla promocje Black Friday

Do Black Friday odliczają już nie tylko konsumenci, ale i przedsiębiorcy, bowiem jest to jeden z najważniejszych dni w handlu w ciągu roku. Słynie on z dużych przecen na oferowany towar. Jednak nie każdy przedsiębiorca postępuje fair. Dlatego użytkownik Wykopu stworzył stronę FakeFriday.org, która prześwietli uczciwość handlowców.

Porównywarka cen w Black Friday; Fot. FakeFriday.org

29 listopada, to właśnie tego dnia w tym roku wypada Black Friday. Zwyczaj, który przywędrował z USA, coraz bardziej zadomawia się  także w Polsce. Choć za oceanem mamy do czynienia z dużo większymi obniżkami, to jednak Polacy szturmują tego dnia sklepy. Właśnie na ten dzień 68 proc. Polaków planuje zakupy. Gdy przyrównamy to do zeszłorocznego badania (59 proc.), widać wyraźny wzrost. Widać zatem, że popularność zjawiska narasta. Statystyczny konsument planuje wydanie w ten dzień 382 zł. Zgodnie z badaniami serwisu Picodi wydatki przekroczą 2,3 mld zł.

Jednak do tego święta handlu nie każdy przedsiębiorca podchodzi fair. Internauci w różnych mediach społecznościowych pokazują, że oryginalna cena (przed „obniżką”) była taka sama, a nawet niekiedy niższa niż w dniu Black Friday. Jednak na wyselekcjonowanie uczciwych przedsiębiorców zdecydował się użytkownik serwisu Wykop. Opracował on specjalny portal FakeFriday.org, który pozwala porównać ceny regularne oraz ceny z Czarnego Piątku. – Przez ostatnie 6 miesięcy po sklepach z RTV/AGD chodził mój bot i zapisywał ceny do bazy danych. Teraz dzielę się z wami stroną, która z tej bazy korzysta — mam nadzieję, że się przyda. Wystarczy wpisać nazwę lub wkleić URL — pisze twórca porównywarki w serwisie Wykop. Dzięki jego pomysłowi można poznać jak zmieniały się ceny w ciągu ostatnich kilku miesiącach.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Kamil

27 listopada 2019 Odpowiedz

Czyli robi to samo co cenowarka?

Avatar

Polak

27 listopada 2019 Odpowiedz

Nie, cenowarka prześwietla aktualne ceny, tutaj masz natomiast czarno na bialym jakie oszustwa stosuja sprzedawcy. Cena np w czerwcu wynosi 1000 zl,potem od listopada/pazdziernika 1200. Potem na black week spada do 1050 i niby jest po promocji. A glupi klient mysli ze oszczedzil.

Avatar

Kazio

27 listopada 2019 Odpowiedz

Lub też ceny procesorów sprzed 3 lat ( I7 6700 ) w wysokości 1400 złotych podczas gdy można kupic procesor 40% więcej wydajny za tą samą kwotę. Po prostu pozbycie się starego nie schodzącego towaru który powoli zmienia się w śmieci.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*