Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Firma Ryana Reynoldsa kupiona za 610 mln dolarów

Producent m.in. Johnnie Walkera zapłaci 610 mln dolarów za firmę Ryana Reynoldsa wytwarzającą dżin Aviation American.

Firma Ryana Reynoldsa kupiona za 610 mln dolarów

Fot. Aviation Gin / BACKGRID

Brytyjski producent alkoholi wysokoprocentowych Diageo kupił za 610 mln dolarów firmę aktora Ryana Reynoldsa. BBC informuje, że transakcja podzielona została na dwie raty – pierwsza z nich, na kwotę 335 mln  dolarów będzie zapłacona z góry, natomiast pozostałe 275 mln dolarów kanadyjski będą zależeć od wyników marki w ciągu najbliższych 10 lat.

Dodatkowo brytyjski koncern Diageo podpisał umowę dotyczącą jeszcze trzech innych marek – Astral Tequila, Sombra Mezcal i TYKU Sake – należących do Davos Brands, których współudziałowcem jest również Ryan Reynolds.

Ryan Reynolds dwa lata temu zainwestował w firmę Aviation American, produkującą dżin. Butelka trunku marki kanadyjskiego aktora znanego z roli Deadpoola o pojemności 0,7 l kosztuje w Stanach Zjednoczonych przeciętnie 27 dolarów, czyli około 100 zł.

Diageo jest czołowym producentem alkoholi wysokoprocentowych na świecie, należą do niego marki takie jak Johnnie Walkera, Baileys czy piwa stout-Guinness.

Dominika Florek

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.