Fundusz ustrzelił start-up, który ułatwi pracownikom i studentom wynajem pokoi

Polski startup Rezuro, założony przez Przemka Jurka i Marcina Niewiteckiego twórców portalu Lavito.pl, pozyskał finansowanie od funduszu SMOK Ventures w rundzie pre seed. Środki posłużą do rozwoju marketplace do wynajmu średnioterminowego pokoi i mieszkań.

Fot. Shutterstock/ fizkes

Pomysłodawcy projektu rozwijają platformę-marketplace do wynajmu pokoi oraz mieszkań bez kaucji. Serwis łączy zweryfikowanych lokatorów z gospodarzami – zarządzającymi nieruchomościami, umożliwiając im wynajem średniookresowy, z możliwością rozliczania tygodniowego.

Startup działa obecnie w Warszawie, oferując przede wszystkim pokoje na wynajem. W ciągu kilku miesięcy działalności Rezuro, już kilkuset najemców znalazło na platformie pokoje. Lokatorami korzystającymi z serwisu są przede wszystkim młodzi pracownicy blue-collar oraz studenci.

Rezuro umożliwia lokatorom znalezienie i wynajem pokoju lub mieszkania w 100% online. Platforma zwiększa bezpieczeństwo dla obu stron, między innymi dzięki weryfikacji najemców, a także bezpiecznym płatnościom online. Rezuro współpracuje z Twisto, a lokatorzy już wkrótce będą mogli korzystać z opcji płatności odroczonych. W ten sposób opóźnienia w wynagrodzeniach lub krótkotrwałe przerwy w pracy, nie będą wiązały się z koniecznością rezygnacji z wynajmu.

– Około 90% naszych klientów wynajmuje pokój przez platformę w ciągu dosłownie jednego dnia od wypełnienia formularza rezerwacyjnego. Pokolenie obecnych studentów oraz młodych pracowników jest wychowane na platformach takich jak Uber, Pyszne.pl, czy Booksy i oczekuje usług typu click-to-rent. Jednak skala rynku wynajmu oraz jego rozdrobnienie sprawiają, że proces digitalizacji zachodzi tu dużo wolniej niż w przypadku hoteli. Każdego dnia wynajmujemy kolejne pokoje całowicie online i widzimy, że rynek wynajmu tego właśnie potrzebuje: likwidacji barier i dbania o bezpieczeństwo lokatorów i gospodarzy – dodaje Marcin Niewitecki.

Założycielami Rezuro są Przemek Jurek i Marcin Niewitecki, doświadczeni przedsiębiorcy, którzy wcześniej stworzyli Lavito.pl – platformę online do rezerwacji wizyt u fryzjera lub w salonie kosmetycznym, która w roku 2018 kupiło Booksy. W momencie przejęcia Lavito.pl była najpopularniejszą w Polsce stroną WWW w swojej kategorii.

– Szacujemy, że rynek pokoi na wynajem w Polsce liczy co najmniej 100 tys. obiektów i ciągle rośnie. Wpływają na to zmiany na polskim rynku pracy, do którego każdego roku dołączają tysiące młodych z całej Europy Środkowo-Wschodniej, ale też rosnące ceny nieruchomości. Te w Polsce gonią ceny z Europy Zachodniej, co sprawia, że młodych ludzi zwyczajnie nie stać na zakup własnego mieszkania. Amerykanie wynajmują lokale przeciętnie przez 6 lat, zanim kupią swoje pierwsze mieszkanie. On-demand housing w perspektywie najbliższych 10 lat będzie najpopularniejszym sposobem wynajmu wśród młodych osób, zwłaszcza tych bez zobowiązań i rodziny na karku – mówi Przemysław Jurek, współzałożyciel Rezuro.

Rezuro pozyskało w rundzie pre-seed finansowanie od polsko-amerykańskiego funduszu SMOK Ventures, który wcześniej zainwestował m.in. w Authologic, HiPets, inSTREAMLY, czy SunRoof, a także od aniołów biznesu, którzy wspierają startup kapitałem, a także własnym doświadczeniem w obszarze nieruchomości i zapleczem technologicznym. Pozyskane środki posłużą do dalszego rozwoju platformy, a także pozyskiwania gospodarzy z dostępnymi pokojami i lokatorów. Do końca roku Rezuro chce pozyskać i udostępnić na platformie kilka tysięcy pokoi w Polsce, a w dalszej kolejności skupić się na ekspansji zagranicznej.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*