Ranking kont firmowych

Google masowo blokuje aplikacje. Nie wszystkie pomysły przejdą

Android to jeden z najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych, należący do amerykańskiego giganta Google. Na ten system powstaje wiele milionów, niejednokrotnie innowacyjnych aplikacji. Jednak wiele z nich nie przechodzi przez „sito” firmy z Kalifornii.

Fot. FORUM/ Mark Blinch/ REUTERS

Play Store to sklep aplikacji dostępnych na system Android. To właśnie tam zamieszczane są wszystkie programy tworzone przez start-upowiczów. Jednak nie każda z nich jest bezpieczna dla urządzeń. Dlatego też koncern niejednokrotnie decyduje się na usuwanie niepewnych aplikacji. W 2019 roku Google zablokowało ponad 790 000 aplikacji naruszających zasady, które miały trafić na Play Store — poinformowała w komunikacie firma Bitdefender.

Jednak nie tylko niebezpieczne aplikacje są blokowane. Taki los spotkał również Weedcraft Inc., polską aplikację, którą również spotkał podobny los. – Problemy uderzyły nas ze zdwojoną siłą od dnia premiery – mówi przed rokiem Grzegorz Mazur, współtwórca Weedcraft Inc.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.