23 letni student zarabia sprzedając powietrze w puszce

23 letni student Antoine Deblay wpadł na pomysł jak sprzedawać świeże powietrze. Młody biznesmen wykorzystał fakt, że nazwę miejscowości Montcuq satyrycy zmieniali na „moncul”, co w tłumaczeniu oznacza „mój tyłek”.

Bazując na grze słów pomysłodawca stworzył puszki Air de Montcuq. Opakowanie powietrza kosztuje 5 euro i jak zapewnia Antoine zawiera 250 ml wysokiej jakości produktu. Ekologów uspokaja z przymrużeniem oka, że zawartość puszki jest w 100 proc. organiczna, a działalność nie wpływa negatywnie na środowisko. – Nasze zbiory ograniczamy do 10 litrów powietrza tygodniowo – żartuje Antoine.Cała firma mieści się w studenckim mieszkaniu. – Sam zamawiam puszki, naklejam etykiety i pakuję. Jestem jednocześnie na produkcji, zajmuję się marketingiem i odpowiadam za obsługę klientów – śmieje się.

Początkowo sprzedawał puszki z powietrzem wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej. Obecnie nietypowy produkt można także kupić w sklepach z pomysłami na prezent oraz biurach turystycznych regionu. Wciąż jednak 70 proc. sprzedaży puszek generowanych jest w sieci. Klientami są osoby, które kilka euro płacą wyłącznie dla żartu, jak również turyści szukający pamiątki z wizyty w malowniczej okolicy.

Osoby szukające pomysłu na biznes mogą rozważyć czy w Polsce nie ma miejsca na podobne puszki z powietrzem z Zakopanego, Kołobrzegu czy Świnoujścia.

Kiedyś informowaliśmy o podobnym pomyśle na biznes. Firma sprzedaje tęskniącym za krajem emigrantom irlandzką ziemię. Przeczytaj o tym pomyśle.

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*