Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Chcą hasło „od pucybuta do milionera” wprowadzić w życie

Renowacja obuwia to w znakomitej większości praca rąk. Koszt naszych usług uzależniony jest od stopnia zniszczenia. Większość obuwia trafiająca do naszego warsztatu to buty ze średniej i wyższej półki cenowej, a wszystko zależy od tego jak dużym sentymentem właściciel darzy swoje buty – mówią założyciele firmy Wielki Shoe.

Proszę wyjaśnić na czym polega Wasz na biznes?

Nasz biznes opiera się na renowacji dobrej jakości obuwia skórzanego. Specjalizujemy się w klasycznym obuwiu męskim, ale wykonujemy również renowacje butów damskich. Od niedawna wprowadziliśmy usługi szewskie. Nasza oferta renowacyjna składa się z kilku pakietów. Dobór pakietu uzależniony jest od stanu butów i oczekiwań klienta. Ogromną rolę pełni jednak jakość skóry – im jest ona lepsza tym lepszych efektów można się spodziewać po procesie renowacji. Nasza oferta skierowana jest głównie do Panów ceniących sobie klasyczne obuwie dobrej jakości, w które warto jest zainwestować, by później cieszyć się nimi przez długie lata. Nasz warsztat stał się zaufanym miejscem, w którym można przygotować buty do ważnej uroczystości lub po prostu przywrócić im utracony blask.

Jak to wygląda w praktyce? Mam buty, które wymagają renowacji. Jak mogę skorzystać z Waszych usług?

Usługę można zamówić na naszej stronie internetowej www.wielkishoe.com wypełniając prosty formularz. Dostępne są trzy pakiety uzależnione od stopnia zniszczenia butów. Obuwie można dostarczyć do nas również osobiście do naszego warsztatu w Warszawie, gdzie pomożemy dobrać najodpowiedniejszy pakiet. Klientów warsztatu wspieramy również po dokonaniu renowacji. Można u nas zakupić kosmetyki użyte przez nas do samodzielnej pielęgnacji w domu.

Czy korzystacie z jakiś maszyn, a może renowacja w znakomitej większości to praca rąk ludzkich?

Renowacja obuwia jest oparta w całości o pracę naszych rąk. W przypadku prac szewskich używamy również maszyn, w planach jest dalszy rozwój tych usług.

Czy usługę można zamówić online, a buty wysłać kurierem?

Tak, skorzystać z naszych usług można bez wychodzenia z domu. Aby tego dokonać należy skorzystać z formularza dostępnego na stronie www.wielkishoe.com i wybrać wysyłkę i odbiór kurierem. Na stronie dostępne są opisy każdego z pakietów. W razie wątpliwości co do tego, jaki pakiet wybrać, można skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie.

Prowadzisz własny biznes i chciałbyś o nim opowiedzieć? Napisz na [email protected]

Od czego uzależniony jest koszt takiej usługi? Jak długo średnio trwa taka renowacja?

Koszt usługi uzależniony jest przede wszystkim od stopnia zniszczenia obuwia. Najtańszy zabieg polega na przygotowaniu zupełnie nowych butów do noszenia, kolejne to „odświeżenie” „renowacja” i „powrót do życia”, oferujące coraz to bardziej zaawansowane i wieloetapowe procesy renowacji. Czasami elementem „powrotu do życia” jest powtórne malowanie, które wyceniamy indywidualnie. Do każdej renowacji można również dobrać usługi szewskie, płatne dodatkowo.

Zupełnie odrębnym zabiegiem jest patynowanie (malowanie) klasycznego obuwia męskiego. Trafiają do nas buty nowe lub niezniszczone, których właściciele chcieliby dodać efekt cieniowania, zmienić lub pogłębić kolor swoich butów. Koszt takiej usługi wyceniany jest indywidualnie, w zależności od stopnia skomplikowania zamówienia. Średni czas potrzebny na przeprowadzenie renowacji to kilka dni, czas oczekiwania natomiast uzależniony jest od ilości butów jakie aktualnie mamy w kolejce, obowiązuje u nas bowiem zasada „first in – first out”. Oczywiście, zakładany czas renowacji może się nieco wydłużyć, jeśli przypadek okaże się szczególnie trudny i niektóre jej etapy trzeba będzie powtórzyć. W prawidłowo wykonanej renowacji ważny jest czas – pewnych rzeczy po prosu nie można przyspieszyć. Naszych klientów zawsze informujemy o orientacyjnym terminie odbioru butów, mając na uwadze ilość butów w warsztacie. Oferujemy również usługę ekspres – przy jej wyborze buty od razu trafiają „na stół’ i robione są poza kolejką. Koszt tej usługi to dodatkowe 50% od ceny podstawowej.

Uwaga: Sprawdź niezwykłe pomysły na biznes

Ile osób obecnie pracuje w firmie?

Obecnie w Wielkim Shoe pracuje 6 osób, jesteśmy w trakcie prowadzenia rekrutacji na 2-3 dodatkowe stanowiska.

Odnawiacie buty, ale nie jest to jedyne źródło przychodów firmy

Zgadza się. Oprócz renowacji świadczymy usługi szewskie i patynowania. Prowadzimy również sprzedaż kosmetyków do pielęgnacji (tych samych, które używamy w codziennej pracy w warsztacie) oraz prawideł cedrowych. Klientom naszego sklepu doradzamy jaki zestaw kosmetyków będzie najlepszy dla danej pary butów oraz w jaki sposób z nich korzystać. Chcemy dzielić się naszą wiedzą o butach, zwiększać świadomość klientów w kwestii jakości skóry i jej pielęgnacji.

Czy mieliście w związku ze swoim biznesem jakieś nieprzyjemne sytuacje np. klientów, którzy oskarżali Was o zniszczenie butów?

Do tej pory nie doświadczyliśmy żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Jesteśmy przekonani, że najważniejsza jest odpowiednia komunikacja z klientami. Czasem renowacja może się po prostu nie udać . W oparciu o nasze doświadczenie zawsze ostrzegamy naszych klientów w przypadku, kiedy renowacja wydaje się nam być szczególnie ryzykowna lub wręcz niemożliwa.

Ile par butów do tej pory odnowiliście?

Około 2 tysięcy par.

Czy da się z tego wyżyć? Wydaje się, że to czasochłonna usługa, a jej koszt nie może przecież stanowić dużego odsetka wartości samych butów. Mylę się?

Tak. Odpowiadając na drugą część pytania – czasem koszt renowacji stanowi duży odsetek. Wszystko zależy od tego jak dużym sentymentem właściciel darzy swoje buty. Natomiast znakomita większość obuwia trafiająca do naszego warsztatu to buty ze średniej i wyższej półki cenowej – warte renowacji. Przeczytaj także: 

Dziękuję za rozmowę

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.