Domena Fly.com sprzedana za rekordową w tym roku kwotę

Domena Fly.com została sprzedana za rekordową w tym roku kwotę 2,89 mln dolarów. Nabywcą atrakcyjnego, turystycznego adresu jest najprawdopodobniej spółka produkująca… kosmetyki dla mężczyzn.

To najwyższa transakcja na rynku domen w tym roku

Dotychczasowym właścicielem domeny z półki Premium była spółka Travelzoo, która prowadziła wyszukiwarkę ofert turystycznych. Biznes nie rozwijał się jednak zgodnie z oczekiwaniami właścicieli dlatego zapadła decyzja o sprzedaży ważnego aktywa jakim jest wartościowy adres. Co ciekawe firma kupiła wcześnie domenę za 1,76 mln dolarów, a więc mimo wygaszania biznesu na domenie zarobił.

Informacje o transakcji oraz kwotę spółka zawarła w raporcie za I kwartał złożonym w amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełdy. Nabywca domeny nie jest oficjalnie znany, ale z danych do których dotarł serwis Skift.com wynika, że abonentem jest spółka o nazwie Fly Holdings LLC. Co ciekawe przedsiębiorstwo nie działa w branży turystycznej, a rozwija markę kosmetyków. Wiadomo także, iż spółka pracuje nad serią produktów o nazwie Fly.

Sprzedaż adresu za 2,89 mln dolarów plasuje transakcję na pierwszym miejscu tegorocznego zestawienia najdroższych domen na świecie. Za liderem rankingu znajduje się transakcja przeprowadzona na początku roku i dotycząca domeny 01.com. Adres zmienił właściciela za 1,82 mln dolarów. Trzecie miejsce podium przypada sprzedanej w kwietniu za 1,75 mln dolarów domenie 20.com. Co ciekawe sprzedawca kupił adres 11 lat wcześniej za 60 tys. dolarów.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl:

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

źródło: rynekdomen.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*