Kobieta żadnego biznesu się nie boi

Poradzi jak wykonać makijaż, zrobi zdjęcia nowożeńcom i jeszcze pomoże urządzić im mieszkanie. Monika Madaj z Bydgoszczy zarabia dzięki swojej pasji. Ukończyła Europejską Akademię Sztuk na wydziale grafiki projektowej w Warszawie oraz szkołę charakteryzacji Ewy Marii Dziewulskiej.

– Uczyłam się charakteryzacji dla siebie. Wtedy nie sądziłam, że mogłabym to wykorzystać w pracy – przyznaje Monika. Trzy lata temu przeprowadziła się do Bydgoszczy. Tu make-up stał się jej pracą. Koleżanki prosiły ją, aby pomogła im przy wykonaniu makijażu. Znajome opowiadały o niej swoim znajomym i tak pocztą pantoflową zdobyła pierwsze klientki.

W maju ubiegłego roku uruchomiła firmę Madaj.pl. – Zaczynałam od wykonywania makijaży ślubnych i wieczorowych – dodaje bydgoszczanka. – Zauważyłam, że chętnie dobieram do nich strój i fryzurę. Postanowiłam się dokształcić. Ukończyłam szkolenie i dodatkowo zajęłam się kreowaniem wizerunku. Pomagam klientce w metamorfozie podczas dwóch spotkań. W ich trakcie przeglądam szafę oraz dobieram odpowiedni krój ubrań, makijaż i biżuterię.

Z czasem poszerzyła swoją ofertę. Zaczęła m.in. robić młodym parom zdjęcia w plenerze. – Klienci mówią, że są one nietypowe – dodaje Monika Madaj. – Lubię bowiem fotografować nowożeńców w miejscach publicznych – na przykład barach szybkiej obsługi.

Monika Madaj robi też zdjęcia kobietom w ciąży oraz dzieciom. – Fotografuję maluchy w ich domach. W ten sposób rodzice nie tracą czasu na dojazd do studia fotograficznego, a ich pociechy dobrze się czują w znanym im miejscu – dodaje Monika Madaj.

Bydgoszczanka zajmuje się również aranżacją wnętrz. Pomaga w wyborze koloru ścian oraz doborze mebli, zasłon, oświetlenia i ozdób. – Gdy zaczynałam, robiłam wiele rzeczy. Zrozumiałam, że tak nie można i zrezygnowała m.in. ze stylizacji paznokci – mówi Monika Madaj. – Nie chcę oferować klientom nowych usług. Wolę się szkolić, aby być lepsza w tym co robię. Praca daje mi ogromną satysfakcję.

Agnieszka Wirkus

Gazeta Pomorska