Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Od 100 dolarów na koncie do milionera

Przygodę z biznesem rozpoczął, aby zarobić na studia. Zaczynał  w swoim pokoju ze 100 dolarami na koncie, bez kontaktów, doświadczenia ale z głęboką wiarą, że musi się udać. Po dziesięciu latach swoją firmę sprzedał za 265 milionów dolarów swojemu największemu konkurentowi. Mowa o Mike’u Domek’u, który milionerem został dzięki sprzedaży biletów online.

Mecz życia

Nasz bohater na pomysł na biznes wpadł, gdy usiłował kupić bilet na mecz swojej ukochanej drużyny hokejowej. W kasie zostało już tylko kilka biletów a kolejka chętnych nie miała końca. Kibice denerwowali się, przepychali i trudno było ich opanować. Wśród nich Mike, któremu tego wieczora nie udało się kupić biletu, ale po powrocie do domu zaświtała pamiętna myśl. „Dlaczego nie zostać pośrednikiem sprzedającym bilety” – pomyślał wówczas. Chciałem w ten sposób zlikwidować kilometrowe kolejki do kas biletowych, a przy okazji zarobić na studia – wspomina dziś Mike.

Trudne początki

Jak pomyślał tak zrobił chociaż możliwości na starcie miał niewielkie. Firmę nazwał TicketsNow. 100 dolarów oszczędności i determinacja to wszystko, co wówczas posiadał. Pierwsze biuro zorganizował w swoim pokoju. Złapał za telefon i zaczął wydzwaniać do organizatorów imprez z jego okolicy. Początki nie były łatwe ponieważ młodzieńca bardzo często zbywano. Nie zrażając się Mike próbował dalej.

Z realu do sieci

Po kilku dniach udało się nawiązać pierwszy kontakt z firmą, która była zainteresowana współpracą. Dla tego klienta sprzedał pierwsze bilety i biznes powoli zaczynał się kręcić. Młodzieniec szybko jednak doszedł do wniosku, że dużo większe szanse na sukces może odnieść przenosząc swój biznes do Internetu. Pośrednictwo offline było nieefektywne i przestarzałe – wspomina Mike. Natomiast na rynku sprzedaży biletów online było jeszcze sporo miejsca i potencjał był nieporównywalny – dodaje. Taka działalność była także dużo tańsza przy jednoczesnej możliwości dotarcia do większej liczby klientów.

Prowadzisz małą firmę i chciałbyś zaprezentować ją użytkownikom MamBiznes.pl w zakładce „Start-up”? Wyślij opis na adres [email protected] Zobacz najnowsze startupy

 

E-bilet = sukces

Szybko powstała witryna TicketsNow.com, za pośrednictwem której młody przedsiębiorca zaczął sprzedaż wejściówek. Przeniesienie biznesu do sieci okazało się strzałem w dziesiątkę. Internet, prostota, wygoda i szybkość spowodowały, że coraz więcej firm było zainteresowanych współpracą z serwisem, który odwiedzało coraz więcej klientów zainteresowanych wykupieniem biletu.

– Student miliarder, czyli historia Facebooka

– Historia sukcesu wyszukiwarki Google

– Jak powstał największy na świecie e-sklep Amazon.com

– Jak zrodziła się potęga Allegro?

W ciągu dwóch lat funkcjonowania w Internecie firma TicketsNow z przedsiębiorstwa zatrudniającego siedem osób pracujących na kilkuset metrach kwadratowych stało się jednym z liderów rynku zatrudniającym 170 pracowników i wynajmującym lokal o powierzchni 16500 m2. Firma rozwijała się dynamicznie co znalazło wyraz w wielu wyróżnieniach. Przedsiębiorstwo TicketsNow dwukrotnie(w 2004 i 2006r.) znalazło się na liście 500 najszybciej rozwijających się firm w USA.  

Rozwinąć i sprzedać

Dobry biznesmen wie jednak kiedy interes rozpocząć, ale i kiedy z biznesu wyjść. W lutym roku 2008 media poinformowały, że firma TicketsNow została sprzedana za 265 milionów dolarów. Kupcem był jeden z jej konkurentów firma Ticketmaster. Pojawiła się dobra oferta to dlaczego miałem jej nie przyjąć. Polecam strategię rozwinąć i sprzedać – mówi dziś Mike Domek, który w ten sposób został milionerem. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od małego pokoju i 100 $ na koncie – śmieje się dziś przedsiębiorca. Przeczytaj inne historie milionerów. Linki poniżej.

– Zarobili miliony na niezwykłym pomyśle

– Student z milionem w kieszeni

– Podwójne paluszki pomysłem na biznes

– Jak powstają studenckie fortuny?

– Współtworzył sukces serwisów Onet.pl, Grono.net i Merlin.pl

– 7 powodów, aby postawić na e-biznes

– Najbogatszy student na ziemi

Grzegorz Marynowicz

foto: chicagobusiness.com

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.