Robi biznes na zabawkach z kartonu
„Złóż – pomaluj – baw się”, tak w skrócie można scharakteryzować filozofię kartonowych zabawek. Dziecko składa tekturowy model zabawki, następnie ozdabia go w dowolny sposób. Malowanie i dekorowanie zapewniają godziny radosnej zabawy, a jednocześnie pobudzają wyobraźnię i rozwijają zdolności manualne dziecka.
O tym, czy jest popyt na tego rodzaju zabawki, w czym są one lepsze od tych tradycyjnych oraz jak można na nich zarobić rozmawiamy z Hanną Szeligą, właścicielką firmy EcoFun.
Jak zrodził się pomysł na sprzedaż tekturowych zabawek?
W zeszłym roku podczas pobytu w Anglii uczestniczyłam w przyjęciu urodzinowym 5-letniej córki przyjaciół. Cała zabawa miała miejsce w ogrodzie, a główną atrakcją był olbrzymi, tekturowy zamek księżniczki. Dzieci dekorowały go kredkami, farbkami, naklejkami. Malowały rączkami i pędzelkami. Dodatkowo każdy z zaproszonych maluchów przyszedł w kolorowym przebranie. Nie tylko dzieci były zachwycone… ja również.
Po powrocie do Polski chciałam kupić taką zabawkę na prezent. Niestety, okazało się, że wybór zabawek ogranicza się do 2 modeli. Chrześniak dostał inny prezent, a ja rozpoczęłam staranie o sprowadzenie zabawek do Polski.
Czy to był główny powód, dla którego zdecydowała się Pani na założenie własnej firmy?
Szczerze mówiąc taka forma zatrudnienia sama mnie znalazła, z czego jestem bardzo zadowolona. Nie szukałam pomysłu na interes, pomysł sam się pojawił. Podejmując decyzję o sprzedaży zabawek, musiałam otworzyć własną działalność. Dopiero po fakcie odkryłam zalety bycia swoim szefem.
Sprzedaż tekturowych zabawek nie należy do najpopularniejszych biznesów. Czy jest popyt na tego typu zabawki?
Zainteresowanie zabawkami tekturowymi, ku mojemu zadowoleniu, rośnie z miesiąca na miesiąc. Rodzice poszukują ciekawych, kreatywnych, edukacyjnych, zabawek. Nie chcą kupować kolejnej plastikowej, głośnej zabawki w krzykliwym kolorze.
Nasze kartonowe zabawki gwarantują mądrą, twórczą i radosną zabawę. Naszą najlepszą reklamą jest wesoła zabawa dzieci z wykorzystaniem naszych modeli. Z tego powodu, zależy nam, aby jak najczęściej pokazywać nasze zabawki. Staramy się wystawiać nasz produkt jako atrakcję na imprezach, w których uczestniczą maluchy.
Czy można zaryzykować stwierdzenie, że tekturowe zabawki są lepsze od tych tradycyjnych?
Ciężko porównywać tekturowe modele do tradycyjnych zabawek. Nasze zabawki są pewnego rodzaju nowością w ofercie dostępnej na rynku. Stanowią ciekawą propozycję dla rodziców szukających edukacyjnych zabawek, które jednocześnie gwarantują niesamowitą zabawę.
Idea zabawek jest następująca: złóż – pomaluj – baw się!
Złóż – Dziecko składa tekturowych model z gotowych elementów. Na tym etapie zabawy potrzebuje naszej pomocy. Chcemy, aby wspólna praca wzmocniła więź malucha z opiekunem,
Pomaluj – Daj dziecku farbki, kredki, pozwól ozdobić zabawkę w dowolny sposób. Malowanie, dekorowanie zapewnia godziny radosnej zabawy, jednocześnie pobudza wyobraźnię i rozwija zdolności manualne artysty.
Baw się – księżniczka ma swój pałac, kosmonauta – rakietę. Nasze zabawki stanowią idealną scenografię do zabawy w odgrywanie ról. Sama, będąc małą dziewczynką, budowałam swoje domki wykorzystując krzesła, koce i wszystko to, co było w zasięgu ręki. Małe dzieci uwielbiają mieć swoje magiczne miejsce: dziewczynki – dom, chłopcy – zamek.
Który model z tekturowych zabawek cieszy się największym zainteresowaniem?
Rodzice przeważnie zamawiają tekturowe zamki, domki, rakiety. Furorę zimą zrobiło kartonowe igloo. Natomiast centra zabaw czy przedszkola – modele większe: pałace, garnizony. Nasz największy model: wielki pałac księżniczki ma wymiary 220cm na 220cm a wysokość – 185cm. Na jednej zabawie urodzinowej szalało w nim ponad 20 dzieci: jedne malowały model na zewnątrz i w środku, inne biegały korytarzami pałacu. Sama byłam zdziwiona widząc zdjęcia, które otrzymaliśmy.
Model mniejszy, jak na przykład domek (90x67x128cm) czy rakieta (90x90x162cm) jest świetną dla kilku maluchów.
Nasze zabawki sprawdzą się nawet w mniejszych mieszkaniach, gdyż można je wielokrotnie składać i rozkładać. Poszczególne elementy pakowane są w płaskie pudełko, które po skończonej zabawie możemy wsunąć pod łóżko, czy wstawić za szafę i wyciągnąć, gdy powróci ochota na kolorową zabawę.
Jaki jest koszt takiej zabawki?
Cena zabawki zależy od wielkości i koloru. Tekturowy wigwam kosztuje 123,39 zł. Bardzo często w naszym sklepie internetowym proponujemy atrakcyjne promocje, czy rabaty dla stałych klientów.
Czy obecnie w Polsce jest wiele firm sprzedających tekturowe zabawki?
Jest kilka sklepów internetowych z produktami dla dzieci, które wzbogaciło swoją ofertę o produkty kartonowe: głównie małe zabawki, zwierzątka, mebelki do pokoiku dziecięcego. Tektura stała się bardzo modnych materiałem, ponieważ jest ekologicznym surowcem. Nasz sklep w swojej ofercie proponuje tylko zabawki z kartonu, poza tym mamy największy wybór tekturowych modeli.
Ile potrzeba środków na rozkręcenie tego biznesu? Na co najwięcej trzeba przeznaczyć pieniędzy?
W moim przypadku 80 proc. poniesionych kosztów to zakupiony towar, transport. Moja firma – EcoFun jest wyłącznym dystrybutorem tekturowych zabawek KidEco w Polsce, więc bardzo dużą pomoc, w postaci sklepu internetowego, czy materiałów reklamowych otrzymałam od producenta.
Czy to opłacalny interes? Jak długo czekała pani na pierwsze zyski?
Firma nie obchodziła jeszcze swoich pierwszych urodzin. To dopiero początki naszej działalności: na razie skupiam się na ciężkiej pracy. Jeśli uda się utrzymać comiesięczny wzrost sprzedaży, będę spokojna o przyszłość.
Pani plany na przyszłość w związku z biznesem?
Chciałabym wprowadzić nowe produkty do naszej oferty. Nie mogę w chwili obecnej zdradzić więcej szczegółów, ale zapraszam do śledzenia na bieżąca oferty dostępnej w naszym sklepie z tekturowymi zabawkami . Dla klientów szykujemy bardzo miłą niespodziankę.
Dziękuję za rozmowę.
Jeżeli masz ciekawy pomysł na biznes i go realizujesz – napisz do redakcji i podziel się z czytelnikami swoim doświadczeniem.
Barbara Sielicka
Bankier.pl
-
Nowoczesny budynek biurowy - na co zwrócić uwagę przy kupnie? (materiał partnera)
-
„Dopóki nie przyszła do nas pierwsza firma farmaceutyczna, nie chciałam prowadzić swojego startupu. Nawet nie miałam takich planów” – Kinga Matuła, założycielka QurieGen
-
„Mamy w portfelu blisko 20 perspektywicznych spółek, z którymi pozyskujemy kolejne rundy finansowania lub planujemy wyjścia z inwestycji” – Aleksander Kłósek, Managing Partner YouNick Mint
x1IEww , [url=http://sedsvsnuxksa.com/]sedsvsnuxksa[/url], [link=http://nehaoimmwzxs.com/]nehaoimmwzxs[/link], http://bcmmqxyqtxtx.com/