Swój pomysł realizuje z aniołem biznesu

Dzięki wsparciu Aniołów Biznesu z Lewiatan Business Angels, młody inżynier z wizją i pasją założył firmę, która po 8 miesiącach zatrudnia 30 osób, ma biura w Warszawie, Berlinie i otwiera kolejne w San Jose w Dolinie Krzemowej. Polidea pierwszy rok działalności zamknęła z zyskiem, pracuje dla największych międzynarodowych potentatów rynku oraz tworzy własne, autorskie projekty.

Jakub Lipiński –31-letni inżynier– w 2008 roku porzucił intratną posadę w korporacji i postanowił założyć własną firmę. Dzięki pomocy Lewiatan Bussines Angels spotkał ludzi, którzy zrozumieli jego wizję, podzielali pasję i zdecydowali się w nie zainwestować. Razem założyli firmę Polidea, specjalizującą się w tworzeniu aplikacji dla technologii mobilnych.

– Zarabia miliony na koszulkach

– Ciekawy pomysł, którego w Polsce brakuje

– Jak powstał Digg.com, czyli pierwowzór Wykopu

– Stworzył bank dla ubogich wieśniaków

– Zarabia kilkadziesiąt tys. zł na dzieciakach

Największym atutem firmy był od początku silny i zdeterminowany zespół. Jakub Lipiński miał wiedzę i doświadczenie, brakowało mu jednak kapitału i co ważniejsze kontaktów i biznesowego know–how, by nadać projektowi odpowiednią skalę. Tę lukę wypełnili Aniołowie Biznesu z Lewiatan Business Angels.

Polidea, mimo, że działa dopiero od maja 2009 roku, świadczy pełen zakres usług związanych z aplikacjami mobilnymi dla największych światowych potentatów rynku. Opracowuje autorskie rozwiązania technologiczne, od analizy wymagań, poprzez projektowanie aplikacji i serwisów IT na analizie u?yteczności kończąc.

Obecnie wykorzystuje się kilka platform mobilnych (m.in. Symbian, Android, iPhone OS, Blackberry, Windows Mobile, J2ME), dlatego umiejętność projektowania rozwiązań dla wszystkich systemów oraz przewidywania trendów w tym zakresie jest unikatową cechą wyró?niająca Polideę na rynku. Właśnie dzięki tym cechom udało się pozyskać do współpracy Aniołów Biznesu zrzeszonych w Lewiatan Business Angels, co pozwoliło firmie zdobyć odpowiednie środki na start oraz kontakty i wsparcie merytoryczne.

– Jak założyć sklep internetowy?

– Automaty vendingowe to niezły biznes

– Jak założyć prywatne przedszkole?

– Otwieramy własny pub

– Jak zarabiać na domenach?

Dostrzegli biznesowy potencjał, zrozumieli szansę, jaką daje dynamicznie rozwijający się rynek. Zainwestowali swoje pieniądze, międzynarodowe kontakty i przede wszystkim czas by wspomóc projekt.

– Od pierwszego spotkania poczuliśmy między nami „chemię”. Pomysły Jakuba idealnie trafiały w nasze oczekiwania. Wiedzieliśmy, że chcemy razem pracować, że projekt jest po prostu skazany na sukces. Cały proces negocjacji, przygotowania i podpisania umowy był już tylko formalnością – mówi Krzysztof Gawrysiak, Anioł Biznesu i obecnie partner w Polidea.

Już pierwszy rok działalności Polidea zamknęła z zyskiem, a dynamiczny rozwój rynku (szacowanego na 4,2 miliarda dolarów w 2013) przekonuje, że kolejne będą jeszcze lepsze.

– Jak powstają studenckie fortuny?

– Otworzył centrum zabaw dla dzieci

– Narysowali sobie biznes na widokówce

– Podwójne paluszki pomysłem na biznes

Komentarze

Avatar

~ted

30 marca 2010 Odpowiedz

Az sie wierzyc nie chce w takie historie :(. Szkoda ze udaje sie tylko najlepszym :(.

Avatar

blip

4 kwietnia 2010 Odpowiedz

W San Jose byl Barak Obama na otwarciu biura?

Avatar

JJ

12 kwietnia 2010 Odpowiedz

Nie chce sie wierzyc? Ale tak jest! Pomysl Lipińskiego jest nowoczesny i odpowiada na najnowsze trendy. Przestancie otwierac nowe warzywniaki czy handlowac na allegro. Biznes tradycyjny jest przepelniony. Celujcie do grup typu firma/korporacja. Dostarczajcie rozwiazan tam gdzie jeden klient moze byc zainteresowany wydaniem wiekszej kwoty niz przecietny Kowalski. Grosz do grosza to jednak nie kokosza…

Avatar
Avatar

tenzwarszawy

24 lutego 2011 Odpowiedz

Tak! To jest świetny pomysł! W razie czego możemy pomóc z marktingiem. Mamy spore doświadczenie.
http://www.facebook.com/czy.jesli.mam.pomysl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*