Ukrainiec produkuje we Wrocławiu niezwykłe zabawki. Chce podbić Kickstarter

We Wrocławiu powstają niezwykłe modele mechaniczne do samodzielnego montażu. Założyciel firmy jest Ukraińcem i z polskim wspólnikiem chce podbić Kickstarter.

Vlad Doroshenko swój pierwszy model skonstruował w 2015 roku i od tego wszystko się zaczęło. Zainteresowanie produktem było na tyle duże, że stało się zalążkiem biznesu, który obywatel Ukrainy rozwija w Polsce. Przedsiębiorca razem ze wspólnikiem, w niewielkim wrocławskim zakładzie wykonuje niezwykłe puzzle 3D.

Uwaga: Sprawdź niezwykłe pomysły na biznes

Firma Ukraińca pod marką WOODEN.CITY  produkuje  drewniane modele mechaniczne do samodzielnego składania. Poszczególne elementy połączone są bez użycia kleju, a ich złożenie nie wymaga  żadnego cięcia, piłowania czy szlifowania. Wystarczy wycisnąć z szablonu wskazany detal i złączyć według instrukcji.  Gotowy model wyposażony jest w mechanizm, który wprawia drewnianą konstrukcję  w ruch. W ten sposób powstają wiatraki, pojazdy i inne drewniane arcydzieła.

Nabywcami są zarówno dorośli koneserzy i miłośnicy drewnianych zabawek, jak i rodzice, dla których modele firmy Vlada są prezentem dla dzieci. Coraz częściej po modele mechaniczne sięgają także korporacje, które wykorzystują je jako nośnik reklamowy – mówi Vlad. Na pytanie dlaczego na lokalizację własnego biznesu wybrał akurat nasz kraj odpowiada, że to przez żonę, która ma polski paszport.  Na Ukrainie ma niewielkie biuro konstrukcyjne, ale produkcja zabawek mieści się we Wrocławiu.

Dziś produkty WOODEN.CITY można kupić w 10 krajach Europy, ale na szybszy rozwój potrzebne są większe środki. Stąd decyzja Vlada, by po pieniądze na ekspansję wybrać się na Kickstarter. Przez pierwszą godzinę internauci zasilili projekt kwotą 4400 dolarów, a w ciągu doby udało się zebrać 12 000 dolarów. W tej chwili na koncie kampanii jest 21 tys. dolarów, a do końca zbiórki zostały 24 dni. – Chcemy, by nasi klienci poczuli się jak innowatorzy i wyzwolili w sobie pokłady kreatywności – mówi Vlad. Przeczytaj także na MamBiznes.pl:

Grzegorz Marynowicz

MamBiznes.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*