Zarabia krocie…robiąc na drutach

Czapka, szalik lub sweter domowej produkcji. Któż nie dostał takiego prezentu od babci lub cioci, których hobby było robienie na drutach. Krok dalej w tej pasji poszła Claire-Anne O’Brien. Pomysłowa projektantka starą jak świat techniką wykonuje nowoczesne meble.  

Pochodząca z Irlandii Claire-Anne ukończyła Royal College of Art z tytułem magistra projektowania we włókiennictwie. Gruntowne wykształcenie oraz talent do projektowania pozwoliły na stworzenie unikalnych produktów, które łączą tradycję z nowatorskim designem. Wszystkie produkty są tworzone ręcznie, co czyni działalność pracochłonną. Jednocześnie ten rzemieślniczy charakter mebli jest ich najważniejszą zaletą. Początkowo pomysłodawczyni wykonywała meble samodzielnie, ale szybko doszła do wniosku, że musi część prac zlecić na zewnątrz. W ten sposób rozpoczęła współpracę z lokalnymi producentami mebli i tapicerami. Zatrudniła też osoby, które na drutach wykonują elementy składowe mebli.  

Klienci zgłaszają się osobiście w siedzibie, przez internet oraz za pośrednictwem kilku hurtowników. Claire-Anne najbardziej lubi osobisty kontakt z klientem i przyznaje, że kupujący to głównie kobiety. Mimo nagród, pokazów i biznesowego rozwoju właścicielka firmy mówi, że wciąż jest przede wszystkim projektantką. ― Nigdy nie miałam planów biznesowych. Kiedy pojawili się pierwsi klienci zainteresowani meblami, to musiałam siłą rzeczy wejść do biznesu. Wszystko toczyło się naturalnie i organicznie ― opowiada projektantka.  

To jest fragment książki „101 niezwykłych pomysłów na biznes”, która właśnie ukazała się na rynku. Szukasz pomysłu na własną firmę? Chcesz dowiedzieć się na czym inni zarabiają miliony? Znajdź pomysł i przejdź na swoje. Patronem medialnym książki jest portal Bankier.pl. Przeczytaj inne fragmenty książki:

– Koszulka imitująca mięśnie robi furorę

– Stos kubków z piwem w jednym ręku światowym hitem?

– Pomysł zrealizował w garażu. Zamek do butów Polaka podbije świat?

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

ala

29 września 2015 Odpowiedz

Doskonały pomysł. Wielu będzie kopistów

pozytywny

29 września 2015 Odpowiedz

Fajne. Jednak pomysł to duża część sukcesu. Gratki 🙂

Klient

10 października 2015 Odpowiedz

Ładne te meble ale nie da się tego opatentowac więc niedługo będziemy mieli chińskie podróbki za pół ceny

popeye

17 grudnia 2015 Odpowiedz

nowy darmowy serwis ogłoszeniowy http://www.schodzi.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*