Zarabia prowadząc internetowy lumpeks

W ubiegłym roku pojawiło się dużo  nowych internetowych sklepów z odzieżą używaną, ale my na brak popytu nie narzekamy. Miesięcznie zaopatrujemy się w około 150-250 kg odzieży – mówi Marta Wlazińska, właścicielka internetowego sklepu z odzieżą używaną Loompex.pl.

Kiedy zdecydowała się Pani na uruchomienie internetowego sklepu z odzieżą używaną? Skąd pomysł na na Loompex.pl?

Sklep powstał w 2010 roku. Pod koniec 2009 roku, kiedy zostało mi do końca studiów nie wiele czasu a przede mną widniała perspektywa szukania stałej pracy. Wraz z moim mężem zaczęliśmy szukać pomysłu na pierwszy biznes. Głównym pomysłodawcą internetowego sklepu z odzieżą używaną był mój mąż. On jako pierwszy zasugerował taki rodzaj działalności. Jego idea na początku wydała mi się bardzo szalona i nie bardzo byłam przekonana do tego projektu. Jednak po dłuższej analizie rynku, kosztów, możliwości oraz rentowności tego pomysłu, postanowiliśmy zaryzykować.

Ile kapitału wymagało uruchomienie biznesu?

Na start potrzebowaliśmy około 50 tysięcy zł. 

Wydaje się, że głównym czynnikiem decydującym o powodzeniu takiego biznesu jest asortyment. Gdzie się Państwo zaopatrujecie? Skąd kontakty do tych hurtowników?

W początkowej fazie projektu nawiązaliśmy współpracę z jedną hurtownią, która była w miarę blisko naszej działalności (zminimalizowanie kosztów paliwa dojazdów etc). W swojej ofercie miała możliwość wyboru pojedynczych rzeczy prosto z wieszaka. Jednak w przeciągu pierwszych trzech miesięcy zaczęliśmy poszukiwać także innych źródeł towaru. W chwili obecnej zaopatrujemy się w około 5-6 hurtowniach, gdyż każda z nich oferuje inny rodzaj towaru ( inaczej pakowany – inny asortyment). Kontaktów wyszukujemy sami. Sprawdzamy nowe oferty i staramy się ciągle poszerzać nasz asortyment.

Czy dysponujecie własnym magazynem gdzie składowana jest odzież? Jak to wygląda od od strony logistycznej/organizacyjnej?

Biuro/magazyn jest podzielony mniej więcej na 4 części. Pierwsza – gdzie rzeczy dodane do sklepu są przez nas segregowane i dzielone oraz układane na poszczególny asortyment. Drugą część stanowią  rzeczy ” do obróbki” czyli  produkty, które nie są jeszcze dodane do sklepu i czekają na swoją kolej. Następna część to miejsce to robienia zdjęć. Otatnia czwarta – to miejsce biurowe oraz wszelkie rzeczy do pakowania i wysyłki towaru.

Ile kg odzieży sprowadzacie miesięcznie?

Miesięcznie zaopatrujemy się w około 150-250 kg odzieży. Ilość zamawianego  towaru zależy  od sezonowości  oraz popytu, a także ilości miejsca  na naszym magazynie. 

Czy jest zainteresowanie taką formą zakupów odzieży używanej? 

Sklep prowadzimy już prawie 4 lata i przez ten czas nie narzekaliśmy na brak zainteresowania. Kiedy zaczynaliśmy podobnych sklepów na rynku było niewiele (wyłączając sklepy sprzedające odzież typy Vintage). Mimo to pierwszy rok był najtrudniejszy i wymagał od nas sporo czasu, by rozreklamować loompex.pl.

W chwili obecnej w dużej części bazujemy na stałych klientach, których udało się nam pozyskać w przeciągu tych lat. Codziennie dochodzą także nowi klienci, co nas bardzo cieszy. W ubiegłym roku pojawiło się dużo  nowych internetowych sklepów z odzieżą używaną a mimo to nie narzekamy na brak popytu. 

Czy dla klientów nie jest problemem fakt, że w sieci nie można przymierzać ubrań?

Dla naszych klientów brak możliwości przymierzenia ubrań nie stanowi problemu, gdyż przyjmujemy reklamacje i zwroty. Jeśli dana rzecz nie pasuje lub klient nie trafił z rozmiarem może śmiało odesłać produkt, a my odsyłamy pieniądze.

Jak wygląda polityka cenowa? Czy tu podobnie do punktów offline im bliżej końca tygodnia tym taniej ze względu na mniejszy wybór?

W porównaniu do sklepów stacjonarnych w naszym sklepie dostawa nowego towaru  jest 5 razy w tygodniu. W weekendy oraz święta staramy się robić promocje oraz wyprzedaże towaru. 

Z perspektywy czasu proszę powiedzieć jakiego rodzaju odzież jest najchętniej kupowana? Co jest sprzedawane bez problemu?

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że wszystko zależy od sezonu, pogody i pory roku. Zima i jesień – to spodnie, swetry, kurtki i płaszcze, natomiast lato i wiosna to sukienki , bluzki i stroje kąpielowe. Bez problemu schodzą też wszelkie dodatki typu biżuteria, okulary, torebki czy też buty ( choć musi to być towar najwyżej klasy – który ciężko „zdobyć” :))

Proszę wymienić czynniki, które w tym biznesie decydują o powodzeniu?

Przede wszystkim pracowitość, systematyczność, uczciwość  oraz profesjonalna obsługa. W drugiej kolejności  dobry towar i stali klienci 🙂

Komentarze

lala

17 marca 2014 Odpowiedz

Tylko Loompex.pl w sieci brak … 🙁
A szkoda.

Lolek

18 marca 2014 Odpowiedz

Jak to brak? Przecież jest 🙂

cdr

19 marca 2014 Odpowiedz

bieliznę też sprzedają?
szok

Praca

21 marca 2014 Odpowiedz

Chcesz zacząć zarabiać duże pieniądze? Przeczytaj innowacyjny poradnik o zarabianiu w sieci: http://socialmediabar.com/poradnik-zarabianie

E4TRF

29 października 2015 Odpowiedz

a widzielsicie gorala albo eplatforme na allegro? lol

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*