Zarabia robiąc naklejki na laptopy

Czy oryginalność popłaca? Owszem, wszak można na niej zarobić – nawet w tak ciężkiej branży jak sprzęt komputerowy, uważa Jakub Kurek z firmy Oklejgo.pl z AIP Częstochowa. Ulubiona melodia na komórce, ulubiony film w odtwarzaczu, ulubiony motyw na ekranie monitora. Na każdym kroku każdy z nas stara się jak najbardziej spersonalizować otaczające nas sprzęty.

Nic zresztą dziwnego – skoro są takie możliwości, to czemu z nich nie skorzystać. Wiedzą o tym doskonale założyciele firmy Oklejgo.pl, która zajmuje się produkcją i sprzedażą gadżetów na laptopy (oklejki dekoracyjne na klapę notebooka, a także mniejsze w okolicach touchpada) oraz dekoracyjne maty magnetyczne na lodówki i zmywarki.

                foto: naklejki na laptopy firmy Oklejgo.pl

Chociaż pomysł może wydawać się mało oryginalny, to okazuje się, że w Polsce był to innowacyjny biznes. Chociaż nie było łatwo. – Kilka tygodni, a nawet miesięcy zajęło nam opracowanie sposobu produkcji, zbudowanie sklepu internetowego, zebranie funduszy na start.

Chcesz zaprezentować swoją firmę użytkownikom MamBiznes.pl w zakładce „Start-up”? Wyślij opis na adres kontakt@mambiznes.pl Zobacz najnowsze startupy

 

Startując z własną firmą, musimy brać pod uwagę, że zanim wystartujemy na dobre, będziemy pracować za darmo. Na początku wszystko inwestowaliśmy w dalszy rozwój i nadal tak robimy. Nie jest to łatwe i można się zniechęcić, ale bez ryzyka i poświęcenia nic się nie osiągnie – mówi Jakub Kurek, współzałożyciel firmy. Przyznaje, że firma coraz lepiej sobie radzi na rynku.

                      foto: firma Oklejgo.pl robi także naklejki na lodówki 

Jednocześnie uważa, że gdyby nie Akademickiej Inkubatory Przedsiębiorczości firma raczej na pewno by nie powstała. – Warunki założenia i sposób prowadzenia zwykłej działalności gospodarczej w Polsce nadal są dużą barierą dla młodych ludzi. Na szczęście skorzystaliśmy z pomocy AIP. Prawnik pomógł nam sporządzić umowy z partnerami, księgowość dba o sprawy papierkowe, dyrektor AIP w którym jesteśmy trzyma rękę na pulsie i zawsze służy pomocą w przeróżnych kwestiach, korzystamy również z bardzo atrakcyjnych warunków wynajmu powierzchni biurowej w Częstochowskim Parku Przemysłowo Technologicznym – wylicza Jakub Kurek. Dzięki temu mogą ułatwiać innym walkę z pospolitością i szarością życia codziennego.

– Niezwykła historia polskiego milionera

– Od chńskich t-shirtów do milionów

– Stworzyli dochodowy biznes w sieci

– Milioner, który sprzedał Paypal za 1,5 mld dol.

– Pierwszy milion na puzzlach

– Jak zarobić na imporcie z Chin

Paweł Rusak

Polskaprzedsiębiorcza.pl

Komentarze

Avatar

aby

4 czerwca 2010 Odpowiedz

Brawo!!!!!!!

Avatar

Baart

16 czerwca 2010 Odpowiedz

niezle. Jak zwykle prosty pomysl okazal sie genialny 🙂

Avatar

Jarek

17 sierpnia 2010 Odpowiedz

i właśnie tak są marnotrawione fundusze z unii, bo jak sam autor przyznał nie wystartowali by bez nich.
łatwo zaryzykować czyjeś pieniądze naprawdę łatwo, a może wypali?

Avatar

Artur

16 października 2010 Odpowiedz

Po to są te pieniądze!! W całej Unii ludzie korzystają z tego typu dotacji.

Avatar

hulas

31 października 2010 Odpowiedz

Jarku, od ryzykowania czyichś pieniędzy jeszcze łatwiejsze jest narzekanie i obawa, że komuś może się udać. UE kładzie grubą kasę na innowację i przedsiębiorczość i nie widzę przeciwskazań, dla których z tej kasy mamy nie korzystać.

Avatar

pst

28 stycznia 2011 Odpowiedz

trochę kiczowate wzory mają te naklejki, ale sam pomysł ciekawy

Avatar

mariano

30 stycznia 2011 Odpowiedz

wcześniej powstał inny taki sklep skiny.com.pl ale również z pomocą UP

Avatar

agisia

1 listopada 2011 Odpowiedz

Mam apel do wszystkich osób, które korzystają z facebooka. Trwa tam konkurs Apple, w którym naprawdę warto wziąć udział.

Któż wie może akurat coś wygracie
http://www.facebook.com/iSpotAPR

Avatar

Bosh.

7 listopada 2011 Odpowiedz

Buahahahah . 😀 Naklejki na lodówkę ? To mnie rozwalaa . :DDD ;D Brawoo ! ;P

Avatar

Katarzyna

12 marca 2015 Odpowiedz

Szkoda, że ta firma to jedynie oszuści….zamówiłam mate magnetyczną, zapłaciłam i niestety czekam już trzeci tydzień…sprawa trafi na policję.

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*