Zarabiają robiąc reklamy z piasku, mchu i śniegu…

Zanim Jim Bowes i Joost Niepoth zdecydowali się na własny biznes, przez lata pracowali w branży reklamowej. W 2007 roku w głowie Jima zrodził się pomysł założenia agencji, która przełamie dotychczasowe zasady komunikacji marketingowej.

W dobie billboardów, plakatów, ulotek chciał stworzyć nośnik przyjazny środowisku, który nie wymaga papieru i farby. Tak powstała agencja Greengraffiti (obecnie Natural Media Experts ), która tworząc kampanie wykorzystuje jedynie naturalne materiały jak: mech, trawa, mleko, piasek czy śnieg.Wśród klientów Greengraffiti można wymienić tak znane marki jak: Timberland, Starbucks czy Sony. Dla Electronic Arts’ firma przygotowała kampanię promującą na ulicach Amsterdamu grę FIFA Street. Z usług Greengraffiti korzystał także koncern Range Rover informujący o najnowszym modelu samochodu.

Największe zlecenie właściciele zrealizowali dla popularnej loterii liczbowej. W ciągu pięciu dni na ulicach pojawiło się 2 tys. naturalnych stempli firmy Natural Media Experts. Kampanie tworzone przez Jima i Joosta można także podziwiać na ulicach, chodnikach i elewacjach Niemiec, Izraela, Hiszpanii i Włoch. „Zielone graffiti” nie jest legalne, ale nie jest też nielegalne. ― Jeden z ważnych urzędów w Holandii nie wydaje oficjalnie zgody na nasze graffiti, co nie przeszkadza tej instytucji korzystać z naszych usług ― śmieją się pomysłodawcy. 

Oferta Natural Media Experts :

Reverse graffiti(odwrócone graffiti) ― przy użyciu jedynie szablonu i wody pod ciśnieniem tworzy na chodniku lub innej powierzchni znaki graficzne. Bez farby ani tworzyw sztucznych powstaje niecodzienny efekt. 

Sand printing (druk piaskowy) ― technika wykorzystująca piasek i naturalne środki wiążące pozwala na tworzenie wyraźnych, jasnych elementów komunikacyjnych na wybranej powierzchni.

Moss graffiti ― pracochłonna i efektowana forma przekazu reklamowego bazująca na tradycyjnym mchu. 

Snow graffiti – efektywna forma szablonów odbijanych na śniegu

Grass graffiti ― trawa wykorzystywana jest do tworzenia zielonych dywanów i innych instalacji Snow stamping ― w miesiącach zimowych szablon odciśnięty na śniegu tworzy niestandardowy przekaz marketingowy

A może czas na takie usługi w Polsce? 

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Komentarze

popeye

17 grudnia 2015 Odpowiedz

nowy darmowy serwis ogłoszeniowy http://www.schodzi.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*