Zarobiła miliony dolarów na „niczym”

Pierwszy milion to marzenie każdego młodego przedsiębiorcy. Jak to jednak zrobić? Czasem wystarczy łut szczęścia a czasem ciężka praca. Nierzadko trzeba wyjść poza dotychczasowe ramy i stworzyć coś, co innym wydaje się niedorzeczne. Tak właśnie uczyniła Cindy Cashman, która bez wielkich pieniędzy, znajomości, czy wpływowych kontaktów została milionerką. Wystarczył jej do tego niezwykły pomysł na biznes.

Zostać milionerem

Nasza bohaterka pewnego pochmurnego dnia zasiadła przed kominkiem myśląc o tym jak szybko zostać milionerką. Jej pasją było czytanie książek, dlatego pomyślała, że jej pomysł na biznes mógłby właśnie książek dotyczyć. Choć pisanie nie było jej mocną stroną to marzyło jej się wydanie bestsellera, który podbije serca czytelników. Przeglądała swoją domową biblioteczkę, ale nic nie przychodziło jej do głowy.

Co wiedzą mężczyźni?

Gdy już miała iść do łóżka przyszedł jej do głowy pomysł na książkę.- Pomyślałam, że idealnym tematem będą relacje damsko-męskie i zabrałam się za wymyślanie tytułu i fabuły – wspomina dziś Cindy. Książka musiała być tajemnicza, dlatego nadałam jej tytuł „Wszystko, co mężczyźni wiedzą o kobietach”. Jednak już na początku trudność Cindy sprawiało pisanie o odczuciach mężczyzn. Próbowała radzić się znajomych, szukała w innych publikacjach, obserwowała otoczenie, ale wniosków było bardzo mało a część wzajemnie się wykluczała.

Niezwykły pomysł

„Po kilku dniach starań pomyślałam, że tak na prawdę to mężczyźni nic o nas nie wiedzą” – mówi Cindy. To stwierdzenie zaważyło o dalszych losach niewiasty, ponieważ wraz z nim przyszedł Cindy do głowy niezwykły pomysł. Postanowiła wydać książkę bez treści, co miało odzwierciedlać całą wiedzę mężczyzn o kobietach. Jej zawartość stanowiły jedynie przewrotny tytuł na okładce oraz pochlebna recenzja na odwrocie napisana przez czasopismo, które nigdy nie istniało „Z dzisiejszego punktu widzenia sama się dziwię jak mogłam wpaść na tak absurdalny pomysł – śmieje się Cindy”. Przyznam, że nie wierzyłam wówczas, że mój pomysł może wypalić.

Jak świeże bułeczki

A jednak. Pierwsze egzemplarze niezwykłej książki pojawiły się w sklepach we wrześniu 1995 roku. Pomysł przedsiębiorczej kobiety szybko obiegł media o jej niezwykłej książce zrobiło się głośno. Z dnia na dzień Cindy stała się znana w całej Ameryce a jej książka rozchodziła się w ogromnych nakładach. Sprzedaż rosła tak szybko, że drukarnie nie nadążały z drukiem. Zachwycone książką były głównie kobiety, które kupowały po kilka egzemplarzy na prezent. Cindy szybko zarobiła miliony dolarów a za część pieniędzy kupiła sobie posiadłość nad jeziorem w Texasie, o jakiej zawsze marzyła.

Za jedyne 3,95$

Książkę pod angielskim tytułem „Everything men know about woman” nawet dziś można nabyć w niejednym sklepie internetowym płacąc jedyne 3,95 dolara za sztukę. Dobre noty czytelników na takich serwisach jak Amazon.com(4 gwiazdki) oraz bn.com(5 gwiazdek) świadczą o tym, że książka się podoba. Jedna z czytelniczek podzieliła się swoją opinią o książce mówiąc „Warto ją kupić choćby po to, by zobaczyć wyraz twarzy znajomych, którzy biorą tę książkę na moment do ręki, aby ją przekartkować”. Po chwili konsternacji zawsze jest uśmiech i podziw dla niezwykłej idei – dodaje czytelniczka.

– Od garażu do miliardów, czyli historia Google

– Jak powstała potęga serwisu Youtube.com?

– Swój pierwszy milion zarobili na grach

– Historia sukcesu firmy Apple

Historia sukcesu Cindy Cashman dowodzi, że czasem nawet wydawać by się mogło absurdalny pomysł ma szanse powodzenia. Nasza bohaterka nie dysponowała wielkimi pieniędzmi a mimo to udało jej się odnieść sukces. Podobnie jak założyciel Miliondollarhomepage.com i wielu innych wyszła poza standardowe myślenie i to właśnie uczyniło ją milionerką.

– Zarobili miliony na niezwykłym pomyśle

– Jak nastolatek został milionerem

– Pomysł na biznes, który przyniósł fortunę

Milioner przed dwudziestką

Jak wieczny student został miliarderem

Alicja Rozłucka
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

qba

22 stycznia 2009 Odpowiedz

W USA jest wszystko możliwe, u nas? wątpię;/ (przynajmniej nie tak banalne pomysły)

Avatar

pako

25 stycznia 2009 Odpowiedz

Dostałem książkę na urodziny… Jest jeszcze kilka tego typu pozycji.. etc.

Avatar

milo

27 stycznia 2009 Odpowiedz

W każdej nawet najbardziej banalnej historii która tu opisujecie szukacie na siłę sensacji – nie wspominając o tytułach tych artykułów…prawie jak te tanie książki typu „Jak zostać milionerem/bogatym itp”.. Tym bardziej, że te historie nie są szczególnie porywające, a nie wiadomo właściwie – coś tam jej się udało ale bez przesady :]

Avatar

Kielon

28 stycznia 2009 Odpowiedz

@ milo Przecież nikt Ci nie karze tego czytać.

Avatar

wikloa

5 lutego 2009 Odpowiedz

„drukarnie nie nadążały z drukiem” aha ;d

Avatar

dfgd

8 lutego 2009 Odpowiedz

Pomysl wcale nie innowacyjny – wczesniej taka prowokacyjna ksiazke wydal hinduski mistyk Osho (przynajmniej według wikipedii 😉 )

Avatar

women-omen

9 lutego 2009 Odpowiedz

Te amerykany to wszystko łykną jak żaby, a tu w Ojczyźnie to bida i żeby coś sprzedać to musi był tanie, wysokiej jakości i trzy produkty gratis

Avatar

ab

4 marca 2009 Odpowiedz

w sumie nazwisko mowi samo za siebie Cashman;))kasa sama przychodzi;))))pozdrowienia dla wszystkich z forum:)

Avatar

mycha

25 lutego 2010 Odpowiedz

napisać poradnik dla mężczyzn o skomplikowanych kobietach…:-) też o tym myślałam, ale pomysł jak szybko przyszedł tak szybko odszedł ;-(

Avatar

GoldMind

8 marca 2010 Odpowiedz

Pomysł wcale nie był oryginalny przeczytajcie A. De Mello Minuta Mądrości

Mistrz twierdził, że ma książkę, zawierającą wszystko, cokolwiek można wiedzieć o
Bogu.
Nikomu jednak nie udało się nigdy zobaczyć owej książki. Dopiero jeden naukowiec,
po wielu prośbach, wyrwał ją od Mistrza. Potem zabrał do domu i otworzył z wielkim
podnieceniem… po to tylko, aby stwierdzić, że każda jej stronica jest czysta.
– Ależ ta książka niczego nie mówi – oburzył się naukowiec.
– Wiem o tym – odparł zadowolony Mistrz Ale zobacz, ile treści podsuwa!

Avatar

miodek

18 marca 2010 Odpowiedz

pisze się „łut”??

Avatar

dupa

22 czerwca 2012 Odpowiedz

jakimi idiotami sa ludzie co kupuja czyste kartki nie za 1 zł ale kupe szmalu? Amerykanami

Avatar

E4TRF

8 lutego 2016 Odpowiedz

Bardzo fajny artykuł – dużo o tym jak zarabiać na książkach też http://jakzarabiacjakoszczedzac.blogspot.de/2016/02/jak-zarabiac-na-ksiazkach.html

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*