Holenderska firma robi piwo ze świątecznych choinek

Od świąt minęło już trochę czasu, a pierwsze świąteczne choinki są rozbierane. Jednak w Holandii jeden z browarów postanowił zarobić na tych drzewkach. Wytarza z nich piwo.

Fot. lowlander-beer.com

Holenderski browar Lowlander Beer Co wpadł na pomysł jak wykorzystać świąteczne choinki. Właściciel browaru zauważył, że igły świerków doskonale sprawdzają się w procesie warzenia piwa. Dlatego już od 2 stycznia browar zbiera poświąteczne choinki z obszarów całych Niderlandów. Jak zaznaczają pomysłodawcy piwa z choinek, drzewka może oddać osoba prywatna, jak i firma, a transport ich zapewnia browar. Co więcej rośliny zyskują swoje nowe zastosowanie, po tym gdy przestały ozdabiać świąteczne domy. Dzięki temu drzewka nie trafiają na wysypiska czy też do pieców, a są poddawane dalszej obróbce.

Z pozyskanych świątecznych choinek zostanie wyprodukowane piwo Winter IPA. Jest to coroczna, limitowana zimowa edycja piwa tego browaru. Jednak, aby powstała tegoroczna partia, browar musi pozyskać co najmniej sześćset kilogramów igieł.

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Monsiniore

15 stycznia 2019 Odpowiedz

Co roku wyrzucając chocinkę wyrzucam też sobie, ze to jednak jakies marnotrastwo. Genialny pomysł z tym piwem! 🙂 Pozdrowienia znad szklaneczki Femme Fatale tak btw 🙂

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*