Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Innovation Day – Bank Zachodni WBK zaprasza startupy do współpracy

Bank Zachodni WBK, we współpracy z funduszem Santander InnoVentures, spotka się z młodymi firmami z sektora fintech. Startupy, specjalizujące się w rozwiązaniach z obszaru usług finansowych, mogą zaprezentować swoje pomysły podczas Innovation Day 21 lutego br. w Warszawie.

Foto: santanderinnoventures.com

Startupy, które ostatecznie zaprezentują swoje usługi podczas Innovation Day, zostały wytypowane przez Biuro Innowacji Cyfrowej BZ WBK. Eksperci banku oceniali pomysły, m.in. pod kątem innowacyjności, potencjału do wdrożenia oraz stopnia dopasowania proponowanych rozwiązań do potrzeb klientów.

‒ Jesteśmy naturalnie zainteresowani możliwością współpracy z podmiotami, które mogą dostarczyć realną wartość dla klientów oraz naszej organizacji. Dlatego aktywnie monitorujemy rynek startupów. Dla firm wkraczających w obszar fintech, bardzo ważna jest możliwość skonfrontowania oferowanych rozwiązań z oczekiwaniami sektora bankowego oraz ocena wyspecjalizowanego międzynarodowego inwestora. Dzięki temu mogą rzetelnie ocenić potencjał swoich pomysłów, zarówno na poziomie lokalnym, jak i globalnym. Jesteśmy przekonani, że wspierając swym doświadczeniem najbardziej obiecujące projekty, promujemy nie tylko polskie innowacje, ale także tworzymy wartość dodaną dla naszych klientów, realizując hasło „Bank Jaki Chcesz” ­‒ powiedział Dariusz Paczewski, Dyrektor Biura Innowacji Cyfrowej Banku Zachodniego WBK.

Pomysły prezentowane podczas Innovation Day będą oceniane przez ekspertów, należącego do Grupy Santander, funduszu CVC Santander InnoVentures, dysponującego budżetem 200 mln USD na inwestycje w sektor fintech.

‒ Jako strategiczny fundusz inwestycyjny poszukujemy technologii, które odpowiadają priorytetom innowacyjnym Grupy Santander. Obecnie koncentrujemy się na rozwiązaniach z zakresu sztucznej inteligencji, technologii blockchain oraz robotic process automation (RPA). Pomimo globalnego charakteru, uważnie analizujemy rozwiązania dostępne na lokalnych rynkach. Każdego roku spotykamy się z przedstawicielami ok. 500 startupów z całego świata, ale inwestujemy tylko w około 5 do 7 firm rocznie. Polska ma w tym zakresie duży potencjał, bo tutaj sektor fintech szybko się rozwija, a wraz z nim zdolność do tworzenia rozwiązań technologicznych o międzynarodowym zasięgu ­­‒ powiedział Manuel Silva, Partner i Head of Investments w Santander InnoVentures.

Innovation Day odbywa się w Warszawie 21 lutego br. w Centrum Relacyjnym Banku Zachodniego WBK. Projekt jest elementem działań realizowanych w kontekście współpracy banku z sektorem fintech.

InnoVentures to fundusz CVC  (corporate venture capital) o wartości 200 mln USD. Ma za zadanie znaleźć, zakwalifikować i strategicznie zainwestować w firmy fintech, które mogą tworzyć strategiczne więzy z Santander i pomóc Santander w innowacjach w celu osiągnięcia zarówno doskonałości operacyjnej, jak i oferowania lepszych usług dla  klientów. Fundusz, który zrealizował 20 inwestycji w ciągu czterech lat od założenia, inwestuje w firmy z całego świata, które wprowadzają innowacje w całym łańcuchu wartości fintech, m.in. w takich dziedzinach, jak: sztuczna inteligencja, płatności, kredyty, banking-as-a-service, dostęp do usług finansowych.

Więcej informacji na temat Santander InnoVentures na santanderinnoventures.com.

Źródło: materiały prasowe

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.