Innowacyjny czujnik pracy ludzkiego organizmu

E-zdrowie to dynamicznie rozwijająca się branża, w której swojej niszy szuka coraz większa liczba innowatorow. W USA narodził się kolejny pomysł, który łączy medycynę z nowymi technolgiami.

Mowa o czujniku badającym pracę ludzkiego organizmu, stworzonych przez prof. Kyung-In Jang. Urządzenie ma na celu ułatwić życie tym, którzy na codzień powinni analizować dane dotyczące ruchu i oddychania, a także aktywności serca, mięśni, oczu oraz mózgu. Dotychczasowe urządzenia były ciężkie, duże i niewygodne – twierdzi pomysłodawca.

Źródło: DGIST

To już kolejna innowacja w medycynie. Czujnik jest cienki jak plaster oraz wielkości monety. Zbudowany jest z silikonu oraz przewodów, które zostały umieszczone wewnątrz. Dane zbierane przez urządzenie na bieżąco można odczytywać na telefonie. Dodatkową zaletą czujnika jest jego giętkość . W związku z tym jest w stanie dopasować się do każdej powierzchni. Ponadto czujnik ładuje się bezprzewodowo.

Według zapowiedzi profesora Janga, kontynuowane są badania nad dalszym rozwojem czujników, które będą mogły  wspierać interaktywne systemy leczenia oraz pomagać pacjentom, którzy mieszkają na obszarze bez dostępu do usług medycznych.

Urządzenie nie tylko przyda się w medycynie, ale również w robotyce. Charakter czujnika pozwala go na wykorzystanie wewnątrz robotów.

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Komentarze

Avatar

Kamila

16 maja 2018 Odpowiedz

Genialny pomysł, który może uratować ludzkie życie! Czpaki z głów, właśnie w tym kierunku powinna iść technologia. Osobiście bardzo cieszę się z tego, że coraz częściej łączy się biznes z pomocą osobom chorym czy niepełnosprawnym. Przykładem takiej sytuacji jest agencja reklamowa tech-media, która zrobiła rewolucję żeby zapewnić miejsce pracy dla wszystkich pracowników, również tych z niepełnosprawnością. To niewielki wysiłek, który robi ogromną różnicę 😉

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*